MojAndroid

Používanie telefónu či telefonovanie za volantom sa nevyplatí. O bezpečnosti snáď ani písať nemusíme. Neoplatí sa to však ani z finančného hľadiska. Za používanie telefónu za volantom môžete dostať mastnú pokutu.

Od 1. decembra 2019 platí nový sadzobník pokút, ktorý zdvojnásobuje pokutu za používanie telefónu za volantom. Z pôvodných 50 eur teraz zaplatíte rovnú stovku. Polícia teraz na svojom Facebooku informovala o tom, že v minulom roku rozdala pokuty vo výške až 70 505 eur. A to len v rámci Bratislavského kraja, práve za používanie telefónu za volantom.

Ak by dvojnásobné pokuty platili od začiatku minulého roka, výška pokút by bola takmer dvojnásobná. Len v Bratislavskom kraji. Aktuálna výška pokuty je 100 eur. V blokovom konaní to môže byť až 200 €.

Pokutu môžete dostať len za držanie mobilu pri pohybe vozidla. Okrem mobilov nesmiete v rukách držať telekomunikačné zariadenia ako vysielačky alebo audiovizuálne zariadenia ako GPS navigácie. Pokutu môžete dostať aj za parkovanie na chodníku, ak dochádza k jazde po chodníku.

My radšej používame Android Auto

Telefonovanie so službou Android Auto je pohodlné a navyše nemôžete dostať pokutu, keďže smartfón priamo nedržíte v ruke, ale telefonujete cez handsfree. Aplikácia Android Auto nedávno dosiahla 100 miliónov stiahnutí v Google Play. V tom slovenskom žiaľ stále dostupná nie je. Ak neviete, ako Android Auto do svojho smartfónu nainštalovať, určite vám pomôže článok Android Auto: Infotainment systém budúcnosti | RECENZIA + NÁVOD.

Ak vám návod nie je jasný, určite pomôže video priložené nižšie.

Náš tip
Mladík sa vysmial pokute od polícii na Instagrame. Bude znášať následky
21.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+