MojAndroid

Väčšina ľudí si pod pojmom spam predstaví otravné reklamné emailový správy, ktoré napríklad služba Gmail automatický filtruje do priečinka Reklamy. Spam ale môže byť aj telefonický, dokonca je starší ako ten mailový. Bežne sa dnes stáva, že máte prichádzajúci hovor z neznámeho čísla bez odpovede a keď naňho spätne voláte, tak sa nikto neozve a len prídete o kredit alebo peniaze. Spoločnosť First Orion Corporation, ktorá filtruje spamové hovory u rôznych operátorov, priniesla analýzu, ktorá predpokladá, že až 44,56 % hovorov v roku 2019 bude spam.

V roku 2018 to podľa jej štatistik bolo 29.2 %, čo je nárast o 3,7 % oproti roku 2017. Proti spamovým hovorom existuje viacero typov filtrov, či už na strane operátora alebo vášho telefónu. Napriek tomu sa tvorcovia spam hovorov neustále učia ako tieto nástroje na blokovanie spamu obísť a využívajú aj lokálne predvoľby. V obchode Google Play existuje viacero aplikácií na filtrovanie spam hovor a aj samotný Google umožňuje ich blokovanie v rámci jeho systému Android. Identifikácia volajúceho a ochrana pred spamom sú v predvolenom nastavení vášho smartfónu zapnuté. Pokiaľ by to ale nepomohlo, tak môžete takýto hovor označiť ako spam aj ručne.

Označenie hovorov ako spam

K dispozícii je možnosť označiť všetky hovory z určitého čísla ako spam, vďaka čomu ich v budúcnosti nebudete prijímať a nahlásite neželaného volajúceho.

  1. Otvorte v zariadení aplikáciu Telefón telefón.
  2. Prejdite na položku Nedávne hovory Nedávne.
  3. Klepnite na hovor, ktorý chcete nahlásiť ako spam.
  4. Klepnite na položku Blokovať / nahlásiť spam. Zobrazí sa otázka, či chcete číslo zablokovať.
  5. Ak máte k dispozícii túto možnosť, klepnite na položku Nahlásiť hovor ako spam.
  6. Klepnite na položku Zablokovať.
17.9.2018
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+