MojAndroid

Český operátor Telefónica prechádza po minuloročnom predaji skupine PPF, za ktorou stojí najbohatší Čech Petr Kellner, výraznými reorganizačnými zmenami. Nový vlastník urobil výrazné personálne zmeny, vymenil členov predstavenstva a dozornej rady, zmeniť sa má vnútorná štruktúra firmy a tiež jej meno. Po novom sa bude nazývať M Telecom, tento firemný názov navrhne PPF na valnom zhromaždení, ktoré sa bude konať 12. marca.

o2

Dôvodom na premenovanie je predaj českej a slovenskej pobočky, pri ktorom sa dohodlo, že  Telefónica Czech Republic a Telefónica Slovakia zmenia korporátny názov spoločnosti a označenie Telefónica tak z českého aj slovenského trhu zmizne. Spoločnosť bude môcť aj naďalej používať značku O2, avšak maximálne počas doby 4 rokov. Túto možnosť zrejme operátor využije a počas spomínaného štvorročného obdobia bude pravdepodobne svoje služby stále ponúkať pod značkou O2.

Súčasný riaditeľ českej Telefónicy, Luis Malvído, má vo firme platnú zmluvu do konca roka, operátora už ale fakticky vedie investičný riaditeľ PPF Martin Štefunko, ktorý sa stal novým predsedom dozornej rady. V súčasnosti sa plne venuje práve mobilnému operátorovi a jeho prioritnou úlohou má byť jeho zoštíhlenie a zefektívnenie činnosti. Personálne zmeny budú prebiehať naďalej, predstavenstvo spoločnosti má opustiť napríklad Martin Bek a z bývalého vedenia zostane vo firme len viceprezident pre prevádzku Petr Slováček, ktorý v nej pôsobí už od r. 1989.

PPF vlastní 65,9% percent akcií operátora, 4,9% si ponechala španielska Telefónica. Do konca februára musí nový väčšinový vlastník ponúknuť menšinovým akcionárom ponuku na odkúpenie ich akcií. Ich cena by sa pritom mala pohybovať na úrovni približne 305, 60 českých korún, čo je suma, ktorú PPF za platila za akcie, získané od španielskej materskej firmy.

Náš tip
Potvrdené: Slovenská a česká pobočka O2 predaná skupine PPF za 2,5 miliardy eur

Zdroj: ihned.cz

 

20.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • OT : máte asi chybu “na valnom zhromaždení” . Má to asi byť na hlavnom

  • Branislav Caban

   Nie, skutočne ide o valné zhromaždenie:-) Je to jeden z orgánov spoločnosti a spomína sa aj v Obchodnom zákonníku (§ 125). Samozrejme, sme radi, že máme takých pozorných čitateľov a ďakujeme za každú chybu a preklep, na ktorý nás upozornia.

 • T.

  ten nazov hadam nemyslia vazne, vsak?
  To maju naozaj tak malo fantazie, aby v mene museli pouzit “telecom”,
  nazov jedneho z najNEoblubenejsich operatorov na nasom trhu?

  • Kaper

   Suhlasim, akoze dat takyto nazov to je fakt smutne, a neviem co mam k tomu viac napisat…

  • Tomáš SZ

   No moj neoblubeny je O2 a v mojom okoli je viac takychto ludi.

+