MojAndroid

Mobilné technológie, smartfóny a aplikácie výrazne zmenili spôsob, akým žijeme. Smartfóny už nie sú iba komunikačným nástrojom. Pre mnohých z nás ide o kľúčového pomocníka pri každodenných aktivitách. Vybavujeme si ním pracovné povinnosti, získavame nové informácie a vykonávame činnosti, ktoré by bez neho neboli možné, alebo by boli značne komplikovanejšie. Okrem mnohých iných oblastí smartfóny a mobilné technológie výrazne uľahčili aj náš spôsob dopravy.

Cestovné poriadky a informácie o premávke vždy po ruke

Či už cestujte mestskou hromadnou dopravou alebo vlastným autom, smartfón vám môže pomôcť v každom prípade. K dispozícii je množstvo aplikácií, ktoré vám zobrazia cestovné poriadky či dokonca sa nájdu služby, ktoré vám ukážu aktuálne meškanie vášho spoja. V tomto smere vám pomôžu aplikácie ako CG Transit či iMHD.sk.

Ak preferujete dopravu do práce či inde vlastným autom, k dispozícii zasa máte kvantum aplikácií s GPS navigáciou a ďalšími extra funkciami, ako napríklad informácie o doprave, policajných radaroch a hliadkach a iných komplikáciách na cestách. Pre šoférov sú určené aplikácie Sygic, Google Mapy či Waze.

UBER využíva technológie na výbornú

Práve fakt, že väčšina ľudí pohybujúcich sa po meste má vo vrecku smartfón, umožnil vznik spoločnosti UBER. Tá ponúka jednoduchú alternatívu k ostatným spôsobom prepravy po meste, akými sú vlastné auto, MHD či klasické taxíky. Ide o moderný spôsob prepravy, ktorý je spoľahlivý, bezpečný, pohodlný a v mnohých prípadoch aj šetrnejší k vašej peňaženke.

Výhody služby UBER začínajú už pri prvom spustení aplikácie. Jej nastavenie je veľmi jednoduché a po úvodnej konfigurácii ju môžete používať bez obáv a bez ďalších zásahov do nastavení. Jednoducho si ju spustíte, zadáte adresu a požiadate o jazdu. Okrem toho máte počas jazdy prehľad o tom, kadiaľ idete a koľko za cestu zaplatíte. K tomu nepotrebujete hotovosť – suma sa vám automaticky strhne z karty, ktorú ste si pridali k účtu pri prvom spustení.

SAMSUNG CSC

Spätne môžete kontrolovať svoju históriu ciest, pričom informácia o každej ceste spolu s faktúrou vám príde aj mailom. Jednoducho tak máte prehľad o všetkých vašich cestách, a to všetko v pohodlí vášho smartfónu.

Stiahnite si aplikáciu UBER aj vy prostredníctvom widgetu nižšie a vyskúšajte, aké pohodlné a jednoduché môže byť cestovanie spojené s výhodami moderných technológií a smartfónov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

4.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+