MojAndroid

Umelá inteligencia je fenomén, s ktorým sa v najbližšej budúcnosti budeme stretávať pomerne často. Stále viac spoločností sa snaží presadiť sa v tomto smere, no najväčšie šance majú iba tí najväčší hráči na trhu. Tí sa teraz spojili, aby proces vývoja umelej inteligencie urýchlili. Spoločnosti Amazon, Google, IBM, Facebook a Microsoft vytvorili Partnerstvo pre umelú inteligenciu. Dôvod je jednoduchý – tieto spoločnosti majú k dispozícii obrovské databázy, ktoré spolu môžu mať výrazne pozitívny vplyv na vývoj umelej inteligencie.

Partnerstvo má byť akýmsi základným stavebným kameňom v tejto novej oblasti. Má pokračovať vo výskume a prinášať best practices, vďaka ktorým budú môcť na vývoji umele inteligencie jednoduchšie pracovať aj iné spoločnosti. Primárnym cieľom je pracovať na umelej inteligencií, ktorú bude možné využívať v biznis sfére. Naprázdno ale určite neodídu ani bežní používatelia, ktorí budú čerpať z výhod tohto výskumu.

Spočiatku sa o finančnú podporu postarajú samotní tvorcovia partnerstva. Neskôr sa ale očakáva pridanie reprezentantov ďalších oblastí, ktorých sa umelá inteligencia týka. Okrem technologických spoločností pôjde aj o zástupcov etiky, aktivistov či neziskových organizácií, ktorých sa bude umelá inteligencia v budúcnosti priamo dotýkať. Spolu by tak mali vytvoriť návody a pravidlá, ktorými sa bude umelá inteligencia riadiť. Samozrejme, v očiach mnohých technologických nadšencov ide o skupinu vyvolených, ktorá má zabezpečiť, aby nedošlo k takej situácii, ako napríklad vo filme Matrix. V skutočnosti sa partnerstvo skôr bude snažiť zabrániť tomu, aby ľudia nespravili z bota na sociálnej sieti rasistu.

Zdroj: TechCrunch

29.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+