MojAndroid

Verili by ste, že americký gigant Apple sa umiestnil až na 46. priečke zo 100 svetových spoločností, pokiaľ ide o reputáciu? Konkurencia, v podobe značiek Google, Samsung, Sony, Microsoft či Intel je na tom z tohto hľadiska lepšie. Téme sa venoval webový portál Apple Insider.

Náš tip
Facebook bude čeliť vyšetrovaniu kvôli uniku používateľských dát

Apple je za viacerými technologickými gigantami. Má na to dôvod?

Stránka RepTrak hodnotí reputácie známych svetových značiek od 0 po 100 bodov. Podľa nich je Apple umiestnený na 46. priečke s celkovým počtom skóre 74,9. To vôbec nie je zlý výsledok a firma je hodnotená ako “silná”. Za Applom sa zaraďuje Under Armour a 47. miesto získala spoločnosť Mastercard.

Apple iPhone 12
Apple iPhone 12 | Foto: Redakcia

Spoločnosťou s najlepšou reputáciou sa stalo LEGO Group. Prvú päticu uzatvárajú firmy Rolex, Ferrari, The Bosch Group, Harley-Davidson, Canon, Adidas, The Walt Disney Company, Microsoft a Sony.

Veľmi zaujímavým zistením ďalej je, že lepšiu reputáciu, ako Apple, má i Google, Intel či Samsung. Horšie, ako Apple, na tom je napríklad taký Amazon, umiestnený až na 92. priečke, či Tesla, sledujúca ostatných z 56. miesta.

Samsung Galaxy S21 Ultra fotoaparat
Samsung Galaxy S21 Ultra | Foto: Redakcia

Mimochodom, kontroverznými situáciami preslávený Facebook sa do prvej stovky svetových spoločností ani len nedostal. Portál, riadiaci rebríček, tvrdí, že v náročnom roku je dôležité byť relevantnou firmou.

Rebríček vedú firmy, ktoré vyrábajú produkty, určené na zábavu, ale aj produktivitu

Výrobcovia, produkujúci zariadenia dlhodobej spotreby a softvér, sa dostali na vyššie priečky o čosi ľahšie. Dôvodom je samozrejme globálna pandémia, ktorá nás prinútila zakúpiť si niečo, čo by nám spríjemnilo prácu z domu.

Taktiež sme chceli mať doma nejakú tú elektroniku či softvér, ktorý by nás počal dlhých chvíľ zabával. Svet teda viac-menej závisel i od produktivity, zábavy, pohodlia a bezpečnosti.

microsoft logo
Logo firmy Microsoft | Zdroj: developer.microsoft.com

Ku koncu dodáme, že hodnotenie reputácie spoločností vykonáva RepTrak pomocou niekoľkých faktorov. Sú to “Produkty a služby”, “Inovácie”, “Občianstvo”, “Predvedenie”, “Riadenie”, “Vedenie” a “Pracovisko”.

Ako by ste veľké spoločnosti, zaoberajúce sa napríklad výrobou smartfónov, zaradili z hľadiska reputácie vy? Myslíte si, že Apple je právom hodnotený o čosi nižšie, alebo si zaslúži vyššie priečky? Svoj názor nám pokojne napíšte do diskusie pod článkom.

Náš tip
Súťaž ukázala, ako ľahko je zraniteľný Zoom aj Teams od Microsoftu
15.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+