MojAndroid

Už teraz môžeme smelo zhodnotiť, že skladacie smartfóny budú jedným z hlavných trendov roku 2019 a aj roku po ňom. Každý známejší i menej známy výrobca predstavil, alebo sa v blízkej dobe chystá predstaviť, svoj ohybný smartfón. Tak aj spoločnosť TCL predstavila túto víziu v podobe konceptu vystaveného na MWC 2019.

Ohybný displej a DragonHinge

Koncept firmy TCL vystavený na MWC v Barcelone bol uložený v sklenenej vitríne, takže si ho verejnosť nemohla prezrieť detailne z blízka. Napriek tomu sa s istotou vie, že ohybný displej má uhlopriečku 7,2″ a rozlíšenie 2048×1546 pixelov. To ho veľkostne radí ku Samsungu Galaxy Fold.

TCL predstavilo v tomto nepomenovanom koncepte aj víziu ohybu skladacieho smartfónu. DragonHinge, ako to výrobca hrdo nazýva, je sústava kĺbov a rôznych drobných súčiastok, ktoré ho spolu tvoria. Nanešťastie sa zatvára práve “dovnútra” displeja, takže ohyb je automaticky väčší.

Neznámy zámer s konceptom, ale sľubná vízia ceny

Spoločnosť TCL zastrešuje na trhu tri značky: Alcatel, BlackBerry a Palm. Zatiaľ čo Alcatel je mierený pre menej náročných zákazníkov a BlackBerry má primalé portfólio a úplne inú taktiku, posledný pokus o vzkriesenie značky Palm bol skôr klincom do rakvy značky. Čo ale s pomerne vydareným konceptom skladacieho smartfónu? To zatiaľ nevieme. Každopádne sa to môžeme dozvedieť už čoskoro, napríklad aj budúci rok. Šepká sa aj o tom, že by cena výsledného zariadenia nemala prekročiť 1 000 dolárov.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Spoločnosť Oppo ukázala prototyp svojho ohybného smartfónu

Náš tip
Kúpili by ste si skladací smartfón? | DISKUSIA

26.2.2019
Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+