MojAndroid

Krízový stav počas epidémie koronavírusu Covid-19 prinútil väčšinu podnikov na Slovensku zrušiť alebo obmedziť svoju prevádzku. Platí to aj o dopravných podnikoch. Mestská aj medzimestská hromadná doprava prešla na víkendový režim a pre cestovanie platí viacero nových pravidiel. Na krízový stav reagujú aj najznámejšie taxislužby na Slovensku ako Hopin, Bolt a Liftago.

Hopin Taxi

Hopin Taxi od 16. marca 2020 pozastavilo svoju činnosť, neponúka prepravné služby a do odvolania vyplo aplikáciu pre zákazníkov i vodičov. Je to reakcia na opatrenia MDV SR, ktoré prijalo v nadväznosti na Uznesenie vlády SR č 113/2020. V zozname povolených prevádzok a služieb počas krízové stavu totiž nefigurujú taxislužby. Aplikácia sa vypína na 14 dní. V prípade zmeny termínu bude spoločnosť Hopin informovať verejnosť.

Bolt

Na situáciu zareagoval osobne aj regionálny manažér spoločnosti Bolt pre strednú Európu a vydal oficiálne stanovisko spoločnosti. Rovnako ako Hopin aj Bolt pozastavil od 16.3.2020 svoju prevádzku v súlade s opatreniami prijatými vládou Slovenskej republiky. Dôvodom je aj záujem o ochranu zdravia partnerských vodičov, cestujúcich a zamestnancov. Zároveň spoločnosť ponúkla na Slovensku pomoc a plnú spoluprácu pri boji proti šíreniu koronavírusu premiérovi Slovenskej republiky, príslušným ministerstvám a zástupcom miest.

Liftago

Liftago na Slovensku prerušilo dopravu osôb, ale pokračuje v prevoze zásielok a nákupov. Poskytuje aj rozvoz z eshopov. Iná situácia je v Českej republike, kde Liftago stále poskytuje prepravu osôb. Pokiaľ by ste sa v Českej republike nachádzali a chceli využiť služby Liftago, dodržujte následujúce pravidla. Vezmite si do auta niečo, čím si zakryjete ústa a nos. Napríklad rúško, alebo šatku. Mali ste dodržiavať maximálne hygienické opatrenia, sadať si iba na zadné sedadlá a byť ohľaduplní k vodičom. Pri pochybnostiach a obave z nákazy môžete jazdu bezplatne prerušiť. Pokiaľ ale cítite symptómy ochorenia, tak radšej zostaňte doma a informujte o tom svojho lekára. Podobné pravidlá platia aj pre samotných vodičov. Navyše musia pravidelne vetrať a dezinfikovať svoje vozidlá.

Náš tip
Spoločnosť ESET vytvára fond na podporu účinnej diagnostiky ochorenia COVID-19
19.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+