MojAndroid

Už aj slovenskí taxikári sa chystajú dať najavo, že sú nespokojní s príchodom novej služby Uber na Slovensko. V mnohých zahraničných krajinách boli prijaté špeciálne opatrenia, ktoré sťažujú život vodičom spoločnosti Uber. Bratislavskí taxikári sa teraz budú snažiť ukázať, že ani oni nie sú s novou službou stotožnení.

Náš tip
TÉMA | 10 vecí o UBER, ktoré by ste mali vedieť

Bratislavským taxikárom totiž prekáža, že vodiči Uberu nemusia splniť podmienky typické pre klasické Taxi služby. Nemusia mať taxametre, živnosť a ďalšie opatrenia, ktoré sú pre taxikárov nutnosťou. Svoju nespokojnosť chcú prezentovať hromadným štrajkom. Ten by sa mal uskutočniť v pondelok, 28. septembra a podľa týždenníka Trend sa ho môžu zúčastniť až 500 taxíkov, ktoré môžu ochromiť premávku v Bratislave.

Taxíky sa budú presúvať od Tesca v Petržalke do centra, k budove ministerstva dopravy, potom k parlamentu a nakoniec až k Námestiu SNP. Predstavitelia spoločnosti Uber sa k tejto téme vyjadrili už pri spustení služby na Slovensku a uvádzajú, že pracujú na tom, aby si vodiči vybavili potrebné papiere čo najskôr a že chcú vyhovieť všetkým požiadavkám a nariadeniam od dopravného úradu. V každom prípade, doprava v Bratislave v popoludňajších hodinách 28. septembra môže byť skutočne ochromená protestujúcimi taxikármi, a tak si radšej na tento deň neplánujte dôležitý presun mestom.

Zdroj: Trend via Sme

17.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+