MojAndroid

Služba Taxify uspela aj v druhom súdnom konaní, ktoré rozhodovalo o tom, či môže ďalej operovať na našom území. O okamžité pozastavenie prevádzkovania a sprostredkúvania taxislužby zo strany Taxify sa Občianske združenie koncesovaných taxikárov (OZKT) snažilo prvýkrát 22. februára, no so svojou žiadosťou na Okresnom súde Bratislava I neuspeli. Teraz sa pokúsili návrh zopakovať a doplatili na to oni sami.

Ten istý návrh, ten istý výsledok

Prvý pokus bol neúspešný. Hoci sa OZKT snažilo preukázať, že Taxify funguje na rovnakom princípe ako Uber, ktorý musel svoje služby prednedávnom pozastaviť, analógia vo fungovaní služby Taxify nebola potvrdená. Nielenže bol návrh zo strany OZKT zamietnutý, súd špecificky rozhodol, že službe Taxify nie je možné udeliť príkaz na okamžité pozastavenie vykonávania činnosti, ktorou malo byť prevádzkovanie alebo sprostredkúvanie taxislužby. Súd však uviedol, že Taxify túto činnosť nevykonáva, a tak ju nemožno pozastaviť.

23. apríla sa OZKT obrátilo na ten istý súd ten istý návrh a z pochopiteľných dôvodov neuspeli. Súd zistil, že v tejto istej veci už rozhodol a došlo tak k vzniku prekážky rozhodnej veci, ktorá je neodstrániteľnou procesnou podmienkou. OZKT tak znovu neuspelo a navyše musí službe Taxify preplatiť súdne trovy. Taxify dostalo toto rozhodnutie včera, 24. mája. K celej situácii sa vyjadril Roman Sysel, Taxify Country Manager pre Slovensko a Českú republiku:

„Sme radi, že súd takto rozhodol, a že na Slovensku bude naďalej zachovaná možnosť slobodne sa rozhodovať o tom, ktorú službu v Bratislave a Košiciach ľudia využijú. Taxify tak bude aj naďalej ponúkať svoje technologické riešenie umožňujúce poskytnutie bezpečného, rýchleho a cenovo dostupného spôsobu cestovania v dvoch najväčších slovenských mestách. Zároveň však vyjadrujeme naše veľké znepokojnenie nad značne neštandardným spôsobom, akým sa v tomto prípade Občianske združenie koncesovaných taxikárov pokúšalo opakovane dosiahnuť vydanie neodkladného opatrenia proti našej spoločnosti, a to aj napriek tomu, že už vedeli o právoplatnom a vykonateľnom zamietnutí ich pôvodného návrhu.“

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

25.5.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+