MojAndroid

Taxify štartuje svoje pôsobenie na východnom Slovensku v Košiciach. Od štvrtka, 22. marca 2018 tak budú mať Košičania k dispozícii na prepravu aj tento európsky dopravný startup. Aplikácia Taxify, ktorá funguje na princípe spolujazdy, bude dostupná od rána a prichystaná prijímať objednávky. Postarajú sa o ne stovky partnerských šoférov. Motivácia na vyskúšanie môže byť aj úvodná 2-týždňová zľava až 40 %. Rôzne zľavy budú časom pokračovať.

„Teší nás, že služby Taxify môžeme ponúknuť konečne aj pre Košičanov. Chceme tunajším cestujúcim ponúknuť rovnaké výhody a služby, pre ktoré si obľúbili Taxify napríklad aj pri používaní v Bratislave. Sú to napríklad vyššie zárobky pre šoférov, nižšie náklady cestujúcich, flexibilný pracovný čas a silná podpora šoférov zo strany Taxify. Zároveň vieme, že Košičania volajú po alternatíve k možnostiam, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii. Skúsenosti totiž ukazujú, že Slováci vítajú trend zdieľanej ekonomiky,“ uviedol Matej Beňuška, ktorý zodpovedá za štart služby v Košiciach a dodal: „Veríme v úspešný štart a splnenie očakávaní našich cestujúcich. Prvé ohlasy Košičanov sú však výborné. Za niekoľko týždňov sa nám zároveň podarilo vyškoliť dostatočné množstvo vodičov, aby sme vedeli pokryť predpokladaný dopyt v Košiciach. Sme teda plne pripravení obslúžiť cestujúcich, ktorí sa chcú po meste prepravovať moderne a lacnejšie, ako v prípade konkurencie.“

Taxify od svojich vodičov berie 15 % provízie, čo je polovica provízie, ktorú si pýtajú konkurenčné platformy pre zdieľanú jazdu. Vďaka tomu môže Taxify ponúknuť pre cestujúcich nižšie ceny a zároveň vyššiu odmenu pre šoférov. Vodiči si navyše dokážu v aplikácii vopred vytvoriť zadefinovaný polomer pre vyzdvihnutie cestujúceho. To znamená, že nemusia cestovať za prácou ďaleko od svojho domova či miesta pôsobenia.

Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+