MojAndroid

Kľúče, peňaženka, mobil. Toto si skontrolujeme vždy, keď opúšťame byt či prácu. Čo by sa ale stalo v prípade, že by sme jednu položku vynechali? Na mysli máme peňaženku, ktorej väčšinu objemu tvoria mince, bankovky a platobné karty rôzneho druhu. Peňaženka je už niekoľko desaťročí objektom, ktorý v našej mysli predstavuje veľkú hodnotu. V roku 2017 však môže túto hodnotu reprezentovať aj predmet, ktorý prakticky nikdy nespustíme z ruky.

MHD, taxík či parkovanie vyriešite

Samozrejme, tým myslíme smartfón. Ten je dnes neoddeliteľnou súčasťou mnohých z nás a dokáže plnohodnotne zastúpiť množstvo funkcií, ktoré by sme inak očakávali od peňaženky. Na vernostné kartičky môžete zabudnúť vďaka aplikáciám ako Stocard. Sem si bez problémov môžete pridať všetky vernostné kartičky, ktoré fungujú na princípe čiarových kódov. Kartičky zo supermarketov, butikov, knižnice a mnohé ďalšie môžete mať vždy so sebou a nebudú vás ani ťažiť v peňaženke.

Telefónom tiež vybavíte vaše cestovanie. Lístok na MHD si v mnohých mestách kúpite cez SMS alebo aplikáciu, to isté platí v prípade, že idete autom a potrebujete zaplatiť za parkovanie. Cez internet v mobile alebo SMS kúpite aj lístky na vlak alebo autobus v prípade, že cestujete niekde ďalej. Ak máte radi iné formy prepravy, aplikácia v mobile vám bez problémov zavolá taxík či zdieľanú jazdu. Za ňu potom zaplatíte automaticky, nepotrebujete ani platobnú kartu a už vôbec nie hotovosť.

MobilePay od TatraBanky je záchranou v núdzi

A čo v prípade, že ste v obchode s reálnym terminálom a skutočne potrebujete niečo zaplatiť? Poradíte si aj bez klasickej platobnej karty? S aplikáciou MobilePay od TatraBanky určite áno. Vďaka nej sú platby mobilom bezstarostné a jednoduché a teraz máte k dispozícii oveľa viac funkcií a možností ako kedykoľvek predtým.

Výhodou novej aplikácie MobilePay je okrem iného aj to, že funguje bez ohľadu na operátora. K dispozícii ju tak majú všetci klienti TatraBanky, ktorí môžu využívať skutočne užitočné funkcie. Obrovským benefitom aplikácie je, že je v nej možné uložiť informácie o všetkých kartách – debetných, kreditných, súkromných aj firemných. Zo smartfónu sa tak stane plnohodnotná náhrada peňaženky, pričom vy vždy budete mať pod kontrolou výdavky z jednotlivých kariet.

Spätne potom môžete kontrolovať a spravovať všetky zrealizované transakcie. Od podrobných informácií budete vzdialení iba niekoľko kliknutí na vašom smartfóne, a to bez ohľadu na to, koľko platobných kariet vlastníte. V obchode pri platbe tak nebudete hľadať v peňaženke tú pravú kartu, ale jednoducho si ju zvolíte v aplikácii a zaplatíte bezkontaktne mobilom.

Bezstarostné a bezpečné online nakupovanie s MobilePay

Okrem platieb v obchodoch však existuje aj ďalší druh nakupovania, kedy nemusíme mať peňaženku nutne poruke, no potrebujeme údaje o karte. Ide o stále populárnejšie online nakupovanie, ktoré často robíme s telefónom v ruke alebo z pohodlia počítača, kým peňaženku máme odloženú v taške alebo v skrini. Vďaka aplikácii MobilePlay je platba kartou online jednoduchšia a ešte bezpečnejšia. Môžete si tu totiž vygenerovať jednorazové údaje o karte, vďaka čomu budú skutočné údaje v bezpečí a obchodník bude vidieť iba dočasné informácie, ktoré nie je možné použiť pre ďalšiu transakciu.

Viac informácií o aplikácii MobilePay od TatraBanky nájdete priamo na stránke tatrabanka.sk. Stiahnuť si ju môžete aj prostredníctvom widgetu nižšie.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

22.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+