MojAndroid
Martin Minka 17.5.2018

Tatra Banka dnes zafinancovala veľmi významnú transakciu pre slovenskú telekomunikáciu. Jej predmetom je zjednotenie dvoch subjektov: SWAN a Benestra. Ich spojením tak vzniká najväčší „rýdzo“ slovenský poskytovateľ služieb telekomunikácie, ktoré sú aj fixné. Celá akcia, ktorá mimochodom úzko nesúvisí so spoločnosťou SWAN Mobile spravujúcou operátora 4ka, bola predtým schválená Protimonopolným úradom. Nový útvar sa tak v konkurenčnom boji môže postaviť proti silnej zahraničnej trojke.

Náš tip
Porovnanie operátorov: predplatné karty bez viazanosti

Najväčšia investícia majiteľov

Novovzniknutý operátor zrodený zlúčením SWAN-u a Benestry sa stal najväčším čisto slovenským operátorom, ktorý poskytuje fixné telekomunikačné služby pre svojich zákazníkov.

Spolumajiteľmi tohto operátora s výlučne slovenským kapitálom je spoločnosť DanubiaTel. Okrem toho sa tento krok týka ešte aj domáceho investičného fondu Sandberg Capital. Oba tieto útvary vlastnia 50-percentný podiel v novom podniku. Obidve spoločnosti sa vyjadrili, že ide o ich doposiaľ najväčšiu transakciu.

Tatra Banka je transakciou potešená

„Veľmi si vážime, že investori DanubiaTel a Sandberg Capital si na financovanie tejto jedinečnej komplexnej transakcie vo výške niekoľkých desiatok miliónov eur zvolili práve Tatra banku. Účelom financovania je okrem prefinancovania časti kúpnej ceny  aj refinancovanie existujúcich úverov a nové financovanie kapitálových investícií,“ uviedla Zuzana Koštialová, riaditeľka odboru veľkých firemných klientov Tatra banky.

„Vytvorenie spoločného podniku bol veľmi náročný proces, ktorý si vyžadoval špeciálny prístup, vysokú profesionalitu a odbornosť od financujúcej banky. Sme radi, že sme si vybrali na spoluprácu práve Tatra banku. Oceňujeme jej prístup pri tejto komplexnej a technicky veľmi zložitej transakcii, vďaka čomu sme dokázali transakciu úspešne dokončiť,“ hovorí Michal Rybovič, partner investičného fondu Sandberg Capital.

17.5.2018
Zdroj: Tlačová správa

+