MojAndroid

Tatra banka zaznamenala včera veľký výpadok svojich mobilných služieb. Informovala o tom na svojej facebookovej stránke. Nefungovali aplikácie Tatra banka, Mobile Pay a TB VIAMO. Mobilom nemohli klienti zaplatiť vôbec, nemohli sa ani prihlásiť do svojho účtu prostredníctvom aplikácie.

Po krátkom čase sa banke podarilo spojazdniť internet banking, ktorý už fungoval bezproblémovo. Tí, ktorí potrebovali poslať peniaze, neboli úplne odrezaní od služieb banky. Tatra banka sa za dočasný výpadok ospravedlnila. Neskôr na svojom Facebooku oznámila opätovnú dostupnosť služieb.

Niektorí klienti sa aj po odstránení problému sťažovali na nedostupnosť niektorých služieb, prípadne pomalé načítavanie stránok. Zástupcovia banky vysvetlili, že v ojedinelých prípadoch mohlo ešte dochádzať k menším výpadkom.

Banky sme sa na situáciu opýtali:

V poobedných hodinách nastal z technických príčin výpadok internet bankingu a mobilných aplikácií. Zvyšné kanály (dialog, pobočky) boli pre klientov naďalej plne dostupné. Problémy sa nám podarilo v priebehu pár hodín postupne odstrániť. Ďakujeme všetkým  za trpezlivosť a ešte raz sa ospravedlňujeme za dočasný diskomfort.

Boris Fojtík hovorca Tatra banky.

Mobilné platby s Androidom 10 stále nefungujú

Služby momentálne fungujú bez problémov. Teda takmer. Tí, ktorí by chceli platiť mobilom a systém stihli aktualizovať na najnovší Android 10, majú jednoducho smolu. Mobilné platby stále nie sú s touto verziou systému funkčné. Riešenie by malo prísť v priebehu prvého kvartálu tohto roka. Uvidíme či banka ponúkne platby prostredníctvom Google Pay alebo zostane pri vlastnom riešení.

“V priebehu tohto kvartálu prinesieme riešenie, ktoré umožní platiť mobilom aj klientom s OS Android 10. Dočasný diskomfort pri platení mobilom s Android 10 nás nesmierne mrzí a dotknutých klientov chceme poprosiť o trpezlivosť.”

Užitočné odkazy:

Väčšina veľkých konkurenčných bánk ponúka Google Pay. Výnimkou je len ČSOB, ktorá podobne ako Tatra banka, stavila na vlastnú platobnú službu. V Tatra banke mobilom zaplatíte aj prostredníctvom Apple Pay. Zoznam podporovaných bánk, v ktorých môžete konkrétne služby využívať, nájdete v našom samostatnom článku.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

14.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+