MojAndroid

Od dnešného dňa môžu klienti Tatra banky ako prví na Slovensku využiť svoj smartfón aj na výber hotovosti z bankomatu. Vďaka tejto inovácii je mobil jediným zariadením, ktoré potrebujú na väčšinu každodenných bankových operácií. Výber z bankomatu cez mobil funguje jednoducho. Stačí sa prihlásiť do aplikácie Tatra banka a zvoliť možnosť Výber z bankomatu. Potom stačí zadať sumu a do bankomatu vložiť 6-miestny PIN kód vygenerovaný v aplikácii.

Výhody mobilného výberu:

•        nemusíte nosiť peňaženku, odteraz platíte aj vyberáte hotovosť z bankomatu mobilom
•        mobil nezabudnete v bankomate ako platobnú kartu
•        eliminujete možnosť skimmingu (skopírovania údajov z platobnej karty)
•        službu využívate bez poplatku

Nová verzia aplikácie Tatra banka s funkcionalitou Výber z bankomatu (verzia 1.9) je dostupná pre operačné systémy iOS, Android a Blackberry 10. Ak ste aktualizáciu aplikácie nezískali automaticky, môžete si ju stiahnuť manuálne z obchodu Play pomocou nasledovného odkazu. Pre doplnenie informácií o tejto službe sme kontaktovali zástupcov Tatra banky. Odpovede na naše otázky priniesla Pamela Babuščáková, vedúca oddelenia rozvoja mobilných aplikácií a webov.

Bude nová služba Výber z bankomatu fungovať naraz na všetkých bankomatoch naprieč Slovenskom alebo bude uvoľňovaná postupne?

Výber hotovosti z bankomatu mobilom je služba, ktorá je aktuálne dostupná na takmer 90 % bankomatov. Bankomaty postupne inštalujeme, aby boli pripravené na tuto inováciu s tým, že celá sieť bankomatov Tatra banky bude nainštalovaná ku koncu tohto týždňa.

Aké je zabezpečenie tejto služby, jej limity (peňažné, časové, …) a ochrana pred náhodným zadávaním kódov?

– 6-miestny kód je generovaný náhodne

– je unikátny

– platí 20 minút (od vygenerovania v mobilnej aplikácii Tatra banka až po samotný vyber, resp. jeho zrušenie)

– služba sa po zadaní viacerých neplatných kódov po sebe na bankomate zablokuje na určitý čas

– celá aplikácia vrátane kódov pre výbery mobilom je blokovateľná cez kontaktné centrum DIALOG Live, pripadne si klient vie rozpárovať aplikáciu cez Internet bankingTB

Je pravdou, že je počas používania služby Výber z bankomatu nefunkčná platba kartou k rovnakému účtu, z akého sa peniaze vyberajú?

Nie, nie je to pravda. Platobná karta je funkčná počas využívania tejto inovácie.

Je pre používanie tejto služby nutné pripojenie mobilného zariadenia k internetu?

Aplikácia Tatra banka vyžaduje pre overenie PIN kódu pripojenie na internet, rovnako aj služba výber hotovosti z bankomatu mobilom komunikuje so serverom, z toho dôvodu sú dáta nutným predpokladom pre používanie. Na základe aktuálneho interného prieskumu Tatra banky má však možnosť pripojenia na internet cez mobil takmer 90 % jej klientov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Tlačová správa

18.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+