MojAndroid

Platenie je aktivita, ktorú vykonáva každý z nás denno-denne. Či už platíte za potraviny v obchode, za kávu v kaviarni alebo za benzín na čerpacej stanici, neustále pracujete s peniazmi v papierovej alebo digitálnej podobe. Niekedy sa však stane, že si idete s kamarátmi posedieť do mesta a zabudnete si vybrať hotovosť. Ako postupovať v tomto prípade, ak sa nechcete svojim známym zadĺžiť?

Zabudnite na poplatky aj zložité čísla účtov

Jedným z riešení je odskočenie si do najbližšieho bankomatu a výber hotovosti (napríklad aj mobilom), no častokrát sa stane, že nemáte po ruke bankomat vašej banky a poplatky za výber z bankomatu inej banky sú príliš vysoké. Ak nechcete platiť za výber, môžete použiť aj platbu cez internet banking. Tu však narazíte na jeden problém – musíte poznať číslo účtu vášho známeho. A verte nám, že naspamäť ho nepozná ani on…

Lepším riešením je podľa nás využitie veľmi silného nástroja, ktorý nosíte neustále so sebou – vášho smartfónu. Priamo z neho môžete totižto poslať peniaze vašim známym, a to aj bez toho, aby ste poznali ich číslo účtu. Pomôže vám v tom aplikácia Viamo, ktorú si môžete stiahnuť zadarmo.

Najjednoduchšie posielanie peňazí

Titul Viamo ponúka niečo, čo určite oceníte – posielanie peňazí na telefónne číslo. Stačí, aby za vás známy zaplatil účet a vy mu môžete obratom z mobilu poslať napríklad polovičnú sumu z účtu. Je to naozaj jednoduché. Aplikácia Viamo okrem toho ponúka všetko, čo by ste od titulu tohto typu požadovali. Nájdete v nej platenie viacerým známym naraz, či možnosť odoslať pripomienku na platbu. Tú využijete v prípade, že ste platili vy a váš kamarát je zábudlivý. Pripomienku však môžete odoslať aj viacerým vašim kontaktom naraz, keď sa napríklad potrebujete zložiť na darček alebo spoločný obed či večeru.

Ďalšou výhodou funkcie Pripomienka je aj možnosť jednoducho zdieľať číslo vášho účtu. Ak váš známy, ktorému pripomienku posielate, nemá Viamo, pripomienka mu príde vo forme SMS správy, ktorá obsahuje aj IBAN číslo vášho účtu. Jednoducho tak svojim kamarátom môžete odoslať číslo účtu bez toho, aby ste ho museli pracne kopírovať.

Platba kuriérovi, firme alebo škole

Výbornou funkciou, ktorú prináša Viamo, je aj možnosť platiť firmám. Pohodlne tak viete uhradiť platbu za tovar z e-shopu, či priamo dobierku, ktorú vám donesie kuriér. Viamo aktuálne podporuje platbu za tovar v 3 rôznych kuriérskych spoločnostiach na Slovensku. Študenti, ktorí väčšinou pri sebe nenosia žiadnu hotovosť, môžu cez Viamo dokonca zaplatiť aj za intrák alebo obedy na svojej vysokej škole.

Widget a obľúbení príjemcovia

Aktívni používatelia rozhodne ocenia aj možnosť vyhľadania transakcie, či kalkulačku, ktorá vám umožní priamo v aplikácii vypočítať sumu, ktorú máte poslať alebo prijať od vašich známych. Ak v aplikácii označíte viacerých známych za obľúbených, môžete im posielať peniaze aj zo šikovného widgetu na ploche vášho zariadenia. Priamo vo widgete stačí kliknúť na profil vášho známeho a zvoliť, koľko peňazí mu chcete poslať.

Je to bezpečné?

Princíp platenia cez aplikáciu Viamo je naozaj jednoduchý. Po zaregistrovaní sa spáruje telefónne číslo klienta s číslom jeho účtu, a tak môže pri finančnej transakcii vystupovať aj pod svojim telefónnym číslom. Celý prevod prebieha cez banku, a tak sa nemusíte báť o svoje peniaze. Navyše nemusíte čakať na potvrdenie o transakcii. Viamo vám totižto ukáže ihneď potvrdenie toho, že vám peniaze z účtu odišli, alebo ich ešte len príjmete.

Náš tip
Tatra banka VIAMO: Obrovská aktualizácia prináša nový dizajn aj funkcie

Platenie známym pomocou aplikácie Viamo je aktuálne dostupné pre klientov 2 slovenských bánk – Tatra banka a VÚB. Potešujúcou správou však je to, že prijímať peniaze z appky Viamo môže každý. Stačí, aby si otvoril web Viamo.sk, zaregistroval sa a spároval svoje telefónne číslo s číslom svojho účtu. Ostatné si medzi sebou vyriešia banky samé. Chcete sa presvedčiť o tom, aké jednoduché je platiť cez Viamo? Stiahnite si ho do svojho smartfónu aj vy!

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Tento článok vznikol v spolupráci s partnerom Tatra Banka. 

19.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+