MojAndroid

Tatra banka zaznamenala podvod v podobe smishingových SMS správ. Ide o spôsob získavania vašich bankových informácií cez odkaz v SMS správe. Očividne tak ide o podvod veľmi veľkých rozmerov, ktorý vás dokáže pripraviť o vaše úspory. Ďalšie informácie poskytla samotná Tatra banka na svojej oficiálnej stránke.

Banka si od vás nikdy nebude žiadať citlivé osobné údaje

Odosielateľ správy sa vám zobrazí ako Tatra banka, no ide o podvodníka. Cieľom takzvaného “smishingu” je vytvoriť u vás pocit dôvery, na čo sa využíva technické riešenie, ktorému je pre menej skúsených pomerne jednoduché uveriť. Preto vás prosíme, aby ste na podvodné správy, ktoré od vás cez internetový odkaz požadujú vaše bankové informácie, nereagovali.

Hacker
Hacker | Zdroj: engadget.com

Pokiaľ to je možné, informujte o tom aj vašich blízkych, najmä technicky menej skúsených či starších, ktorí sú často obeťami takýchto nepríjemností. Banka totiž nikdy nežiada citlivé osobné údaje a bankové informácie cez SMS správu či priložený odkaz na nejakú webovú lokalitu.

Tieto údaje sú určené iba pre vás a nikdy ich neprezrádzate ani samotnej banke. Ak ich od vás bude niekto žiadať z nejakého podozrivého dôvodu napríklad mimo oficiálnej bankovej aplikácie, stopercentne ide o podvod.

Tieto citlivé údaje nikdy ich nezdieľajte s treťou stranou, aj keby sa javila ako banka:

  • číslo platobnej karty, CVV kód a platnosť z platobnej karty,
  • PID klienta spolu s heslom do Internet bankingu,
  • kódy z Karty a čítačky pre riešenia rôznych neštandardných situácií.

V prípade, že natrafíte na takýto typ podvodného konania, kontaktujte bezpečnostné oddelenie Tatra banky na e-mailovej adrese digitalnabezpecnost@tatrabanka.sk alebo neodkladne kontaktujte DIALOG Live na čísle *1100.

Náš tip
Na Bazoši sa šíri podvod s falošnými lístkami na koncert
21.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+