MojAndroid

Anketa Smart Banka 2018 je na konci a my sme spoznali banky s najlepším mobilným bankovníctvom na Slovensku. Prvenstvo v ankete znovu obhájila Tatra banka, ktorá je dlhoročným technologickým lídrom na našom trhu. Rok 2018 nám však ukázal, že aj ostatné banky si plne uvedomujú dôležitosť mobilného bankovníctva a snažia sa v tomto smere inovovať.

Zameranie na nových klientov, praktické funkcie aj pre tých súčasných

Tatra banka sa so svojím mobilným bankovníctvom vlani sústredila najmä na nových klientov: “Najväčšia novinka sa jednoznačne týkala nových klientov – a možnosti otvoriť si účet alebo vybaviť si úver online, cez tvárovú biometriu a bez návštevy pobočky. Existujúcim klientom sme priniesli možnosť pozrieť si PIN kód k ich platobnej karte, Profil klientov, push notifikácie ku kreditnej karte a množstvo drobných vylepšení na zlepšenie používateľskej skúsenosti. Nové funkcionality a mnoho vylepšení priniesli aj aplikácie MobilePay a Tatra banka VIAMO,” uviedol Lukáš Mochňák z Tatra banky.

Zástupcovia Tatra banky a šéfredaktor portálu MojAndroid.sk Michal Chabada s ocenením za 1. miesto v ankete Smart Banka 2018.

Tatra banka však stále patrí medzi tie banky, ktoré vo svojom mobilnom bankovníctve ponúkajú skutočne obrovské množstvo funkcií. Aplikácia je nabitá užitočnými možnosťami a patrí medzi tie, cez ktoré vybavíte skutočne čokoľvek. Čo ju ale robí špeciálnou je množstvo noviniek, ktoré sú neustále do aplikácie pridávané.

Odtlačok prsta nakoniec príde

Novinky čakajú používateľov aj v najbližších mesiacoch, keď konečne pribudne funkcia prihlasovania sa do aplikácie pomocou odtlačku prsta: “Už koncom apríla zverejníme novú verziu aplikácie Tatra banka, ktorá bude obsahovať prihlásenie odtlačkom prsta (na iOS zariadeniach aj pomocou odtlačku a tváre). Veľmi prínosnou pre používateľa bude možnosť nastaviť si úroveň bezpečnosti, t. j. či po prihlásení do aplikácie chce potvrdzovať každú platbu a výber mobilom, alebo až od určitej sumy. Ďalej prinesieme možnosť zadávania platieb nad 3 000 € a tiež správu SEPA inkás,” dodáva Lukáš Mochňák.

Smart Banka oceňuje banky s najlepším mobilným bankovníctvom

Anketa Smart Banka 2018 má za sebou už štvrtý ročník. Na základe verejného hlasovania, ktorého sa tento rok zúčastnilo vyše 20 000 čitateľov webu MojAndroid.sk a toho, aké funkcie mobilného bankovníctva považujú za najdôležitejšie, sme spoznali banky s tými najlepšími mobilnými aplikáciami.

Aj Tatra banka hodnotí anketu pozitívne: “Anketu Smart Banka hodnotíme ako obrovskú príležitosť získať cenný feedback od návštevníkov portálu MojAndroid.sk a zmerať si sily s mobilnými aplikáciami ostatných bánk na Slovensku. Veľmi nás teší, že sa nám podarilo už 4-krát obhájiť víťazstvo v tejto ankete.”

21.3.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+