MojAndroid

Anketa Smart Banka 2018 je na konci a my sme spoznali banky s najlepším mobilným bankovníctvom na Slovensku. Prvenstvo v ankete znovu obhájila Tatra banka, ktorá je dlhoročným technologickým lídrom na našom trhu. Rok 2018 nám však ukázal, že aj ostatné banky si plne uvedomujú dôležitosť mobilného bankovníctva a snažia sa v tomto smere inovovať.

Zameranie na nových klientov, praktické funkcie aj pre tých súčasných

Tatra banka sa so svojím mobilným bankovníctvom vlani sústredila najmä na nových klientov: “Najväčšia novinka sa jednoznačne týkala nových klientov – a možnosti otvoriť si účet alebo vybaviť si úver online, cez tvárovú biometriu a bez návštevy pobočky. Existujúcim klientom sme priniesli možnosť pozrieť si PIN kód k ich platobnej karte, Profil klientov, push notifikácie ku kreditnej karte a množstvo drobných vylepšení na zlepšenie používateľskej skúsenosti. Nové funkcionality a mnoho vylepšení priniesli aj aplikácie MobilePay a Tatra banka VIAMO,” uviedol Lukáš Mochňák z Tatra banky.

Zástupcovia Tatra banky a šéfredaktor portálu MojAndroid.sk Michal Chabada s ocenením za 1. miesto v ankete Smart Banka 2018.

Tatra banka však stále patrí medzi tie banky, ktoré vo svojom mobilnom bankovníctve ponúkajú skutočne obrovské množstvo funkcií. Aplikácia je nabitá užitočnými možnosťami a patrí medzi tie, cez ktoré vybavíte skutočne čokoľvek. Čo ju ale robí špeciálnou je množstvo noviniek, ktoré sú neustále do aplikácie pridávané.

Odtlačok prsta nakoniec príde

Novinky čakajú používateľov aj v najbližších mesiacoch, keď konečne pribudne funkcia prihlasovania sa do aplikácie pomocou odtlačku prsta: “Už koncom apríla zverejníme novú verziu aplikácie Tatra banka, ktorá bude obsahovať prihlásenie odtlačkom prsta (na iOS zariadeniach aj pomocou odtlačku a tváre). Veľmi prínosnou pre používateľa bude možnosť nastaviť si úroveň bezpečnosti, t. j. či po prihlásení do aplikácie chce potvrdzovať každú platbu a výber mobilom, alebo až od určitej sumy. Ďalej prinesieme možnosť zadávania platieb nad 3 000 € a tiež správu SEPA inkás,” dodáva Lukáš Mochňák.

Smart Banka oceňuje banky s najlepším mobilným bankovníctvom

Anketa Smart Banka 2018 má za sebou už štvrtý ročník. Na základe verejného hlasovania, ktorého sa tento rok zúčastnilo vyše 20 000 čitateľov webu MojAndroid.sk a toho, aké funkcie mobilného bankovníctva považujú za najdôležitejšie, sme spoznali banky s tými najlepšími mobilnými aplikáciami.

Aj Tatra banka hodnotí anketu pozitívne: “Anketu Smart Banka hodnotíme ako obrovskú príležitosť získať cenný feedback od návštevníkov portálu MojAndroid.sk a zmerať si sily s mobilnými aplikáciami ostatných bánk na Slovensku. Veľmi nás teší, že sa nám podarilo už 4-krát obhájiť víťazstvo v tejto ankete.”

21.3.2019
 • Kukucar

  do aplikácií ČSOB sa prihlasujem odtlačkom prsta už poriadne dlho. Tatra je skrátka líder :D

  • Peter Harceg

   Aj moja banka má otlacok a pekne dávno. Ale tatra banka asi platí najviac tak stále vyhráva.

   • Tatra banka vyhrava z dvoch dovodov – hlasuju za nu pouzivatelia a ponuka funkcie, ktore maju pouzivatelia radi. Vsetky tieto faktory vyplyvaju zo Smart Banka INDEXu, ako popisujeme v clanku. Hlasovanie ani oblubu jednotlivych funkcii nevieme ovplyvnit, ani keby sme chceli. Prave preto je cely system nastaveny takto, aby bolo hlasovanie absolutne objektivne.

  • Rastislav Salamon

   VUB banka to ma tiez poriadne dlho a netvarili sa ze objavili teplu vodu

  • Tatra banka sa niekolkokrat vyjadrila, ze prihlasovanie odtlackom skor nezaviedla kvoli bezpecnostnym obavam. Je asi jasne, ze nejde o ziadnu extremne komplikovanu funkcionalitu, ktora by z akychkolvek inych dovodov nemohla byt implementovana skor.

 • Chobot

  Mohli by uz pridat viac znakove heslo ako len 4 miestni pin kod

+