MojAndroid

Klienti Tatra banky sa musia pripraviť na veľkú zmenu, ktorá už čoskoro nastane v súvislosti so známymi platobnými kartami. Svojich klientov začala upozorňovať, že od 1. 10. 2023 pristupuje k predčasnému ukončeniu platnosti kariet MasterCard a ukončeniu poskytovania súvisiacich služieb k týmto kartám.

Bližšie informácie zverejnila na oficiálnej stránke, kde uvádza, že vydávanie nových kariet MasterCard ukončila už od 15. 03. 2023. Dovtedy vydané karty zostávajú v platnosti len do 30.9.2023. Po uplynutí spomínaného termínu ich už nebude možné používať.

Klienti, ktorých sa zmena týka, nebudú musieť žiadať o vydanie novej karty. Proces má prebehnúť automaticky. Namiesto karty MasterCard dostanú v digitálnej aj plastovej podobe kartu Visa. Nová debetná karta Visa bude klientom zaslaná v priebehu mesiacov august a september 2023.

Novú kartu je možné ihneď vložiť do peňaženky Apple Pay alebo Google Pay a bezkontaktne platiť prostredníctvom mobilu. Fyzická platobná karta Visa bude klientovi doručená na kartovú adresu podľa jeho preferencie poštou alebo do ním zvolenej pobočky.

V prípade, že sa klienti nachádzajú v zahraničí a novú kartu si nevedia prevziať na Slovensku, majú cez mobilnú aplikáciu Tatra banka alebo cez Internet banking požiadať o vydanie náhradnej karty a pred jej vydaním zmeniť adresu doručenia karty na novú adresu v zahraničí.

Tatra banka spomína, že starú alebo zrušenú kartu MasterCard môže klient vrátiť v ktorejkoľvek pobočke Tatra banky, prípadne ju po 01. 10. 2023 vložiť do bankomatu, ktorý ju zadrží.

Náš tip
Ďalšia slovenská banka spúšťa bezkontaktné platby pomocou služby SwatchPAY!
2.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+