MojAndroid

Tatra banka patrí už dlhodobo medzi lídrov v oblasti smart bankovníctva na slovenskom trhu. Dokazuje to kvalitnou mobilnou aplikáciou, ale aj možnosťami platieb. Tatra banka je tiež prvou bankou na Slovensku, ktorá umožnila platiť mobilom. Už v roku 2012.

Klienti môžu momentálne platiť prostredníctvom Apple Pay a nedávno banka spustila aj platby cez Google Pay. Práve tento platobný systém nahradil obľúbený MobilePay.

Tatra banka google pay

MobilePay však stále nekončí. Klienti môžu aj naďalej využívať jednorazové online platby a manažment platieb.

Služba Google Pay je podporovaná pre nasledovné karty:

  • Visa Electron súkromná
  • Visa Business Electron firemná
  • súkromná kreditná karta Visa štandardná
  • súkromná kreditná karta Visa zlatá
  • súkromná kreditná karta Visa Platinum
  • firemná kreditná karta Visa štandardná
  • firemná kreditná karta Visa zlatá

Ako pridať kartu do Google Pay

V prvom rade je potrebné vlastniť smartfón s operačným systémom Android vo verzii 5.0 a novším. Zariadenie musí podporovať NFC a podmienkou je aj inštalácia aplikácie Google Pay.

Kartu je možné do aplikácie Google Pay pridať dvoma spôsobmi. Manuálnym vyplnením údajov o karte a zadaním overovacieho kódu, ktorý vám príde prostredníctvom SMS alebo jednoduchým kliknutím na tlačidlo “Pridať do Google Pay” v aplikácii MobilePay.

Ako platiť cez Google Pay

Ak máte kartu pridanú, samotný proces platenia je už veľmi jednoduchý. V prípade platieb do 20 eur stačí rozsvietiť displej a priložiť smartfón k terminálu. Ak platíte 20 eur a viac, zariadenie musíte aj odblokovať buď zadaním PIN-u, hesla, patternu alebo pomocou skeneru odtlačkov prstov. Následne priložíte k terminálu a je zaplatené. Po uskutočnení platby sa na displeji smartfónu zobrazí potvrdenie.

Výhody aplikácie MobilePay zostávajú

S aplikáciou MobilePay majú klienti Tatra banky všetky karty na jednom mieste. Na internete platia bezpečne vďaka jednorazovému číslu karty, ktoré je vygenerované v aplikácii. Okrem toho majú v aplikácii prehľad o zrealizovaných transakciách a môžu si nastaviť limity na kartách pre výber hotovosti a podobne.

MobilePay titulka

Výhodou je možnosť pozrieť si PIN kód k plastovej karte priamo v aplikácii. Pokiaľ si nań neviete v rôznych situáciách spomenúť, jednoducho si ho zistíte v aplikácii. Aplikácia MobilePay je dostupná pre smartfóny s operačným systémom Android aj iOS.

My Doctor a My Benefit

Ku kreditným kartám majú klienti Tatra banky v rámci MobilePay navyše dva skvelé benefity. Vďaka službe My Doctor sú im k dispozícii slovenskí aj zahraniční špecialisti na konzultáciu ich diagnózy. Služba My Doctor je prístupná pre všetkých držiteľov hlavnej kreditnej karty Visa Štandardná, Visa Zlatá alebo Visa Platinum.

“Operátori-zdravotníci sú vyškolení poskytovať informácie aj o aktuálnom ochorení Covid-19, a to nielen ohľadom príznakov a prevencie, ale aj mýtov, ktoré momentálne kolujú v spoločnosti a vytvárajú paniku. Takisto vedia odporučiť ako konkrétne postupovať v prípade podozrenia na nakazenie. Vedia tiež ponúknuť aktuálne prehľady a štatistiky a všetky potrebné kontakty.”

Boris Fojtík, hovorca Tatra banky

S unikátnou službou My Benefit klienti získavajú atraktívne zľavy u vybraných obchodníkov formou cashbacku. Vernostný program My Benefit platí pre nové aj existujúce kreditné karty.

Tento článok vznikol v spolupráci s Tatra bankou.

16.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+