Nová aplikácia Tatra banky posúva mobilné bankovníctvo na nový level - MojAndroid.sk
MojAndroid

Tatra banka patrí z pohľadu smart funkcionalít medzi najinovatívnejšie slovenské banky. Svedčí o tom aj tohtoročná obhajoba titulu Smart Banka, v ankete opäť porazila všetku svoju konkurenciu. Mať dobrý produkt ale nestačí. Kľúčom je neustále vylepšovať ho, pretože nároky klientov neustále stúpajú. A spokojný klient je najlepší klient.

Tatra banka si to plne uvedomuje a je tu nová verzia jej aplikácie, ktorá prichádza s množstvom nových smart funkcionalít.  Hlavným cieľom je priniesť klientom ešte vyšší komfort a možnosti vybaviť dôležité veci z pohodlia domova, len s použitím smartfónu.

Už žiadne overovanie pri telefonáte do banky

Potrebujete vyriešiť problém, prípadne vybaviť niečo, kvôli čomu musíte komunikovať so zamestnancom banky?  Zavolať môžete priamo z aplikácie. Táto funkcionalita je už samozrejme dlho, ale v novej verzii prichádza výrazné vylepšenie.

hello kontakt tatra banka
Takto jednoducho je možné zavolať priamo z aplikácie | Zdroj: Tatra banka

Klientovi sa po novom zobrazí unikátne telefónne číslo, na ktoré môže zavolať a bude ihneď overený. To znamená, že sa už nemusí overovať kódom z karty, čítačky alebo hlasovou biometriou. Táto novinka nielenže uľahčí klientom telefonovanie do banky, ale najmä výrazne urýchli celý telefonát. Takéto volanie funguje zo záložky Kontakty pri volaní na kontaktné centrum Dialog Live.

My Benefit s novými výraznými zľavami

Veľkou novinkou sú nové formy zliav –  kupóny a darčeky, vďaka ktorým majú klienti výrazné zľavy. Napríklad až 35 percent na tovar značky Adidas či 10 % v Datarte a omnoho viac. Jednotlivé kategórie zliav sú kvôli prehľadnosti vizuálne odlíšené, takže klient ihneď vidí, o akú formu benefitu ide.

mybenefit
My Benefit | Zdroj: Tatra banka

Na to, aby klient získal darček, je potrebné urobiť u obchodníka určitý obrat, prípadne určitý počet nákupov. Body, ktoré klient nazbiera, sú v detaile ponuky napočítané a vizualizované.

Reklamácie na platby kartou. Aj debetnou

Zaplatili ste kartou a niečo nebolo v poriadku? Nastal nejaký problém? Vďaka najnovšej verzii aplikácie budete môcť zadať reklamáciu na platbu kartou.

tatra banka reklamacie
Reklamovať transakciu | Zdroj: Tatra banka

Táto možnosť bola doteraz dostupná len pre kreditné karty, pribudla aj pre debetné karty. Novú možnosť nájdete priamo v detaile konkrétnej transakcie a v detaile debetnej  karty.

Majte prehľad o výnosoch z Doplnkového dôchodkového sporenia

Keďže populácia starne, všetkým je jasné, že príde čas, kedy štát na dôchodky jednoducho nebude mať. Z tohto dôvodu je dobré zriadiť si Doplnkové dôchodkové sporenie. Ak ho ešte nemáte, určite by ste nad ním mali porozmýšľať. Ak ho už máte, Tatra banka vám teraz po novom ukáže aj aktuálny výnos z neho. Stačí len pár klikov a ihneď viete, ako ste na tom. Nemusíte nič počítať, výsledok vidíte okamžite.

tatra banka sporenie
Graf výnosov DDS | Zdroj: Tatra banka

K dispozícii je aj klikateľný graf, vďaka ktorému si môžete pozrieť históriu vývoja a konkrétne sumy v čase, kedy potrebujete.

Funkcionality, ktoré nie sú nové, no klienti si ich zamilovali

Nová aplikácia Tatra banka 3.11 sa okrem týchto noviniek spolieha aj na ďalšie smart funkcionality, ktoré klienti už veľmi dobre poznajú. Digitálny  asistent, Chatbot Adam je k dispozícii neustále a na otázky im dokáže odpovedať 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Jeho schopnosti sa neustále rozširujú, dokáže napríklad zmeniť limity na karte, zobraziť PIN, ale aj zablokovať ukradnutú kartu či aktivovať novú.

Nám sa napríklad páči aj možnosť kompletne si otvoriť účet online a okamžite ho začať používať. Trvá to len pár minút, stačí vám na to občiansky preukaz a smartfón s nainštalovanou aplikáciou Tatra banka. Naozaj nie je potrebné nikam chodiť, na účet, ktorý ste si otvorili online, môžete ihneď začať prijímať peniaze.

Tatra banka je tiež jednou zo slovenských bánk, ktoré prišli s okamžitými medzibankovými platbami. Za zmienku stojí tiež možnosť vyberať hotovosť z bankomatu bez použitia platobnej karty. Túto službu využívame pomerne často. Ako správni nadšenci smart technológií máme smartfón neustále pri sebe, no peňaženka zvykne zostať doma.Pre vyššiu bezpečnosť pri online platbách je k dispozícii aj možnosť vytvoriť si jednorazové číslo platobnej karty, ktorá je aktívna len pre jednu platbu. Takto máte istotu, že prípadný páchateľ sa nedostane k informáciám o vašej skutočnej platobnej karte.

2.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+