MojAndroid

Tatra banka tento týždeň spustila registráciu do akceleračného programu Elevator Lab Challenge. Program si kladie za cieľ nadviazať intenzívnu spoluprácu so startupmi a fintechmi. Jedná sa o akceleračný program z dielne Raiffeisen Bank International (RBI), ktorý bol prvýkrát spustený v lete 2017. Aktuálne je najväčším fintechovým akcelerátorom v strednej a vo východnej Európe s prístupom k 14 rôznym trhom, na ktorých RBI pôsobí. V tomto roku Elevator Lab otvára druhý ročník a skupina RBI pozýva všetkých záujemcov o spoluprácu. Tatra banka má za sebou už niekoľko úspešných spoluprác v tejto oblasti.

Termín prihlasovanie projektov, kategórie a ceny

Termín na prihlasovanie projektov je medzi 17. aprílom31. májom 2018. Záujemcovia musia vyplniť online formulár. Porotu hodnotiacu projekty budú tvoriť predstavitelia spoločností Tatra banka, VISA, CISCO, RBI a HubHub. Hlavným cieľom Elevator Lab Challenge je identifikovať startupové riešenia, ktoré využívajú inovatívne technológie a zároveň majú najväčší potenciál na reálne využitie v týchto oblastiach:

  • Platby a transakcie
  • Rozšírená analytika 
  • RegTech & bezpečnosť
  • Poradenské služby
  • Pobočka budúcnosti 
  • Open Banking

Výhercovia v kategórii Najinovatívnejší nápad získajú finančnú odmena 5 000 €. Výhercovia v kategória Nápad s najširším uplatnením v rámci celej skupiny RBI získajú startup workshop v sídle Elevator Lab vo Viedni a divokú kartu do semifinále medzinárodnej súťaže RBI Elevator Lab, kde medzinárodná porota vyberie víťazov.

Elevator Lab powered by Tatra banka – nový priestor v coworkingovom centre

Tatra banka zároveň otvára nový priestor v coworkingovom centre s názvom Elevator Lab powered by Tatra banka. Ten by sa mal stať priestorom, v ktorom sa budú diať v spolupráci s HubHub-om rôzne prednášky, eventy a hackathony na biznisové aj technologické témy. Tatra banka bude taktiež pomáhať  startupom a fintechom mentoringom, ktorý im umožní efektívnejšie škálovať svoje nápady. Tatra banka chce sprístupniť startupom aj niektoré typy anonymizovaných dát za účelom vzniku nových riešení pre klientov.

Od jesene tohto roka otvárame Elevator Lab powered by Tatra banka, kde budeme tvoriť spolu s tými najlepšími. Rozhodli sme sa vytvoriť priestor, v ktorom sa budú spájať špičkové technológie spolu s unikátnymi nápadmi priamo v srdci komunity startupistov – v HubHube. Otvárame na jeseň tohto roku a tešíme sa na spoluprácu s talentovanými inovátormi

 Michal Liday, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Tatra banky

HubHub je ideálnym miestom na prácu jednotlivcov, startupov ale aj etablovaných spoločností. Spolupráca s korporáciami vytvára jedinečnú príležitosť na spoločný rast a kreovanie nových myšlienok. Sme veľmi radi, že práve Tatra banka bude súčasťou HubHub-u. Náš cieľ je jasný, nikdy neprestať rásť

Natália Kisková, manažérka HubHub-u

Celý koncept vznikol za podpory partnerov VISA, Microsoft a CISCO, ktorí budú technologicky a odborne aktívne podporovať platformu Elevator Lab powered by Tatra banka.

Elevator Lab spoločne s nami bude využívať VISA Developer Platformu ako aj nové inovatívne technológie pri rozvoji nových a bezpečných spôsobov platenia

Marcel Gajdoš, riaditeľ VISA Europe pre SR a ČR

Priestor Elevator Lab powered by Tatra banka ponúkne praktické ukážky v podobe prototypov demonštrujúcich bankovníctvo budúcnosti vrátane IoT, platenia v prostredí automobilovej palubovky, alternatívnych spôsobov platenia na sociálnych sieťach, hologramov, bankomatových noviniek či využitia robotov v bankovom sektore, ktorých hlavným cieľom je maximalizácia klientskeho zážitku.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
19.4.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+