MojAndroid

V poradí už šiesty ročník ankety Smart banka opäť prináša celonárodnú súťaž o najlepšie bankové aplikácie na Slovensku. Hlasovať v nej môžete za svoje obľúbené bankové aplikácie od 19. januára do 15. marca 2021.

V rámci ankety pripravujeme sériu článkov, ktoré majú čitateľom bližšie priblížiť jednotlivé funkcionality slovenských bankových aplikácií, na základe ktorých sa môžete rozhodnúť, ktorej z nich dáte svoj hlas. Aj v obchode Huawei AppGallery sa nachádzajú aplikácie všetkých dôležitých slovenských bánk. V tomto článku si bližšie predstavíme aplikáciu Tatra Banka.

“Rozširovanie ponuky lokálnych aplikácií v AppGallery je našou top prioritou. Vieme, aké dôležité sú bankové aplikácie pre používateľov smartfónov. Preto sme veľmi radi, že môžeme na palube privítať práve aplikáciu Tatra banka, ktorá svoju aplikáciu pre internetbanking plne integrovala pre mobilné služby Huawei.”

David Liška, HMS Ecosystem Leader pre Huawei Slovensko.

Predstavenie aplikácie

S aplikáciou Tatra banka, ktorú stiahnete v obchode Huawei AppGallery, máte svoje financie plne pod kontrolou a priamo vo svojom smartfóne. Môžete si cez ňu otvoriť účet a do pár minút čerpať aj digitálny úver online. Nemusíte pritom byť ani klientom banky.

tatra banka v appgallery
Zdroj: Huawei AppGallery

Medzi TOP funkcie aplikácie patrí napríklad výber z bankomatov mobilom, prehľad účtov a úverov, kompletný manažment platobných kariet, vrátane nastavenia denných limitov alebo zobrazenia PIN kódu. Nechýbajú ani push notifikácie o pohyboch na účte a kreditnej karte, k dispozícii je mapa pobočiek a bankomatov, kurzový lístok či aktivácia VIAMO platieb.

tatra banka appgallery
Zdroj: Miroslav Schwamberg

Na otázky nám odpovedal Lukáš Mochňák, vedúci oddelenia rozvoja mobilných aplikácií a webov.

Prečo ste sa rozhodli zverejniť svoju aplikáciu aj v obchode Huawei AppGallery?

Chceli sme umožniť používanie našich aplikácií aj klientom s mobilným zariadením značky Huawei.

Aké boli vaše očakávania od spolupráce s Huawei a aké ciele ste si stanovili? Napĺňajú sa?

Naším jediným cieľom bolo sprístupniť aplikáciu Tatra banka pre týchto klientov.

Aký je rozdiel v publikovaní aplikácií a komunikácii s Huawei v porovnaní s Google?

Individuálny prístup zo strany Huawei.

V čom sa aplikácia v AppGallery odlišuje od tej v obchode Google Play?

Niektoré vybrané služby ešte nie sú dostupné, napríklad push notifikácie.

Ktoré funkcionality vašej aplikácie ešte len čakajú na svoje spustenie v AppGallery?

Napríklad práve vyššie spomínané push notifikácie, termín zatiaľ nie je stanovený.

3.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+