MojAndroid

Taskos  Simple & Smart To Do List je, ako už z názvu vyplýva, aplikácia zameraná na organizáciu a správu úloh typu „to-do“.

Dlhú dobu som hľadal pre môj Android telefón Samsung Galaxy S „to-do“ aplikáciu, ktorá si poradí aj so synchronizáciou, bude jednoduchá a hlavne bude mať widget, ktorý ma na moje úlohy upozorní. Toto všetko a ešte viac spĺňa táto aplikácia, ktorá je zadarmo stiahnuteľná na Android Markete.

Ako Taskos funguje? Vaše upomienky a úlohy môžete do aplikácie zadať cez widget, kde stačí kliknúť na Add, alebo ich môžete vložiť hlasom. Samozrejme, že táto funkcia nie je (zatiaľ) využiteľná pre slovenčinu. Viaceré možnosti ale prináša otvorená aplikácia. Ako môžete vidieť na obrázkoch, Taskos ponúka širokú škálu možností pre vaše úlohy. Farebné označenie kategórií, zdieľanie, nastavenie priority, alebo upozornenia pre vašej úlohy. To všetko prehľadne usporiadané po jedinom kliknutí.
Čerešničkou je označovanie dokončených úloh. Okrem klasického označenia štvorčeku ich môžete „odfajknúť“ aj Swipe pohybom prstu. Dokončené úlohy potom vymažete potrasením mobilu. Je to celkom návykové J

Pri prvom spustení aplikácie vás privíta veľmi pekne spracovaný sprievodca. Výrobcom za neho dávam palec hore. UI, User Interface, je veľmi pekné, jednoduché a prehľadné. Rovnako aj widget, ktorý ponúka dva druhy veľkosti – jeden malý pre juednu úlohu a druhý veľký, pre viacero úloh s možnosťou scrollovania pomocou tlačítok, šípok. Osobne používam druhú možnosť.

Musím spomenúť aj jednu z najdôležitejších vlastností Taskos-u. Tou je synchronizácia s Google účtom. Využívam ju kvôli zobrazovaniu úloh v iných aplikáciách, alebo weboch, akými je napríklad GMail.

Možno si hovoríte, že Taskos len chválim a nespomenul som jeho negatíva. Je to tak. Popravde, žiadne negatíva som nenašiel a som veľmi rád. Trochu mi ale chýba na widgete možnosť už spomínaného „odfajknutia“ úlohy. No keďže nie je možno používať gestá pri widgetoch, musím sa zmieriť s jedným kliknutím naviac.

Takže ak hľadáte spoľahlivú a overenú aplikáciu na správu „to-do“ úloh, určite siahnite po Taskose.

17.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+