MojAndroid

Ak ste dlhoročnými fanúšikmi Androidu a v minulosti ste mali na svojom zariadení ROOT, aplikáciu Tasker vám určite nemusíme predstavovať. Ak ste sa s ňou ešte nestretli, tak možno preto, lebo mnohé z funkcií, ktoré aplikácia ponúka, sa postupne dostávali aj do systému Android. Ide o nástroj, v ktorom je možné pripraviť si rôzne pravidlá pre automatizáciu funkcií na vašom smartfóne. V podstate spravíte z telefónu ešte inteligentnejšie zariadenia a ak máte na svojom telefóne ROOT, máte prakticky neobmedzené možnosti.

Nový vzhľad aj funkcie

Aplikácia ale dlhodobo pôsobila veľmi neohrabane. Ak ste sa v nej vyznali, nemali ste problém, no mnohých nových používateľov odradil zastaralý dizajn zameraný skôr na funkčnosť ako formu. Teraz sa to ale aspoň sčasti mení a Tasker beta v novej verzii dostáva Material dizajn. To je obrovský krok vpred pre všetkých používateľov.

Spolu s novým dizajnom však prichádza obrovské množstvo zmien a noviniek. Všetky zmeny nájdete na tomto odkaze. Mnohé z nich sú skôr grafické, ale nájde sa tu aj niekoľko špecifických funkčných noviniek, ktoré možno niektorí používatelia ocenia.

Pár eur za to stojí

V každom prípade, Tasker naďalej slúži ako jeden z najužitočnejších nástrojov pre pokročilé prispôsobenie vášho smartfónu. Spolu s rôznymi prídavnými aplikáciami je možné z Taskeru vytvoriť extrémne výkonný nástroj, ktorý vám pomôže automatizovať veľké množstvo činností, ktoré so smartfónom robíte.

Ak sú tieto funkcie pre vás lákavé, stiahnite si Tasker prostredníctvom widgetu nižšie. Hoci aplikácia stojí 2,99 EUR, ak to myslíte s personalizáciou vášho zariadenia vážne, určite túto investíciu neoľutujete. Aby ste ale mohli využívať nové funkcie, potrebujete beta verziu aplikácie, ktorú nájdete na tomto odkaze. Tú nainštalujete na už nainštalovanú aplikáciu z obchodu Play. Pre detailnejšiu recenziu aplikácie si prečítajte náš článok zo seriálu 50 MUST HAVE Android aplikácie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 2,99 €
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 2,99 €

Zdroj: Android Police

5.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+