MojAndroid

Google už čoskoro svetu predstaví nový smartfón radu Pixel – Google Pixel 4. Vďaka kvantu únikov už teraz vieme, ako bude novinka vyzerať a čo všetko si so sebou prinesie. Jednou z takých vecí budú aj nové živé tapety. Ak sa chcete presvedčiť o tom, či budú pekné, môžete si ich sami vyskúšať. Stačí nasledovať náš návod. O možnosti vyskúšať tieto tapety napísal portál lifehacker.com.

Nemusí fungovať so všetkými zariadeniami

Pri takýchto tapetách je zvykom, že nemusia fungovať so všetkými zariadeniami. Nejde totiž o oficiálne súbory s originálnymi nastaveniami. Niektorí používatelia už stihli referovať, že tapety nie sú schopné prispôsobiť sa tmavému režimu systému. Takisto nefungujú s ambientným displejom na Androide 10.

Pixel-4-XL displej
O Google Pixel 4 toho už vieme dosť, navyše sa teraz objavili aj tapety

Inak ale tapety určite stoja za vyskúšanie. Google sa vždy snaží, aby mali čím zaujať a oceniť treba už len to, že sú živé. Faktom síce je, že vám môžu rýchlejšie vybiť batériu, ale ak máte pre živé tapety slabosť, tých pár percent už obetujete.

Inštalácia nie je zložitá

Aby ste si tapety z nového Google Pixel 4 mohli vyskúšať aj vy, budete potrebovať zariadenie s Androidom 7.0 Nougat a vyšším. Takisto bude vhodné, ak má toto zariadenie procesor Snapdragon s ARM 64 pre správne zobrazenie. Ak chcete zistiť, či ním disponuje, môžete si to nájsť na gsmarena.com.

  1. Stiahnite si APK súbor Wallpapers 19 z tohto odkazu.
  2. Otvorte súbor, aby sa nainštaloval. Možno budete musieť povoliť Inštaláciu z neznámych zdrojov v Nastaveniach.
  3. V prípade niektorých smartfónov (napríklad Samsung) si budete musieť stiahnuť aj aplikáciu Tapety Google z Obchodu Play.
  4. Otvorte v nastaveniach sekciu Tapety a zvoľte možnosť Živé tapety. Potom už len stačí zvoliť tú, ktorá sa vám páči najviac. Ak máte nainštalované Tapety Google, môžete to nastaviť tam.

Verzia: 1.3.169416333
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3.169416333
Aktuálna cena: Zdarma

Ako sa vám páčia tapety z nového Pixelu 4? Mali ste aj vy nejaké problémy s ich používaním alebo vám bežali na prvý pokus? Napíšte nám o tom do diskusie pod článkom.

Náš tip
Stiahnite si nový Pixel Launcher z pripravovaného Pixelu 4

6.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+