MojAndroid

Vyrastali ste v deväťdesiatych rokoch a zaujímali vás už vtedy moderné technológie a hračky? Alebo ste v tom čase mali doma malé dieťa, ktoré spadá do tejto kategórie? Potom vám určite nemusíme predstavovať Tamagotchi – malú digitálnu hračku, v ktorej ste sa starali o zvieratko. Po nespočetnom množstve adaptácií a iterácií sa legenda vracia s pôvodným šmrncom v menšom tele.

Oslavy 20. narodenín ako sa patrí

Tamagotchi tento rok oslávi narodeniny. Technicky ich oslávilo už v novembri minulého roku, kedy to bolo 20 rokov od uvedenia na trh v Japonsku. Zvyšok sveta musel čakať až do mája a práve pri tejto príležitosti prichádza na trh nové Tamagotchi.

To neponúka žiadne moderné technologické vychytávky, ktoré by ste mohli očakávať. Práve naopak – ide o klasickú a jednoduchú hračku, ktorá je akurát oproti originálnemu zariadeniu kompaktnejšia. Stále sa ale budete musieť starať o jedno zo šiestich originálnych zvieratiek a všetko budete vidieť na miniatúrnom čierno-bielom displeji.

Dostupnosť nového Tamagotchi je otázna

Žiaľ, novinka sa zatiaľ bude predávať iba na domácom japonskom trhu za približne 18 USD. Pokiaľ nemáte cestu do Japonska, zrejme sa budete musieť uspokojiť s niektorou z dostupných alternatív. Pokiaľ vyslovene netúžite po originálnej hračke, vaše túžby starať sa o virtuálne zvieratko možno uspokojí aj obľúbená hra Pou.

Verzia: 1.4.74
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4.74
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Amazon Japan via engadget

12.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+