MojAndroid

Civitacampomarano je malá dedinka nachádzajúca sa v provincii Campobasso v talianskych horách. Vďaka svojej polohe v nej nie je takmer žiadny signál, približne 400 väčšinou starších obyvateľov nemalo nikdy pripojenie k internetu, no aj napriek tomu nestrácajú krok s dobou. Svoje budovy pomenovali po najznámejších online službách.

Náš tip
Pozrite si reakciu afrických detí, ktoré po prvýkrát v živote vidia drona | VIDEO

Sami svoju dedinku označili ako Web 0.0. Namiesto poštových schránok na uliciach majú Gmail, kuriér má auto s nápisom WeTransfer, nakupovať chodia do Ebay-u, lekár ošetruje v ambulancii s nápisom Avast a obecné oznamy sú vyvesené na Facebooku. Milenci sa tajne stretávajú pod prístreškom Tinder a najväčšia klebetnica v meste má na dome nápis Wikipédia. A kde pôjdete na pivo? Predsa do Googlu! Dokonca aj jeden z mála domov, ktorý má dobrý TV signál, dostal špecifický názov – YouTube.

Pri pohľade na fotografie sa mnohí z vás pozastavia nad absurditou zmýšľania autorov tejto myšlienky, no nám sa páči, s akou chuťou prijali starší obyvatelia túto recesiu a pomohli svojej obci zviditeľniť sa vo svete. A nápad vytvorenia takýchto nápisov na budovách a službách v obci je viac než kreatívny, to musíte uznať aj vy.

Zdroj: Biancoshock

6.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+