MojAndroid

Len nedávno sa objavila informácia o tom, ako Google pripravuje svoje vlastné inteligentné hodinky s Androidom. Podľa správy ich má vyrábať spoločnosť LG a verejnosti by mohli byť predstavené už v júni na developerskej konferencii Google I/O. Aj keď podľa jej zdroja sa Google snaží všetko okolo hodiniek čo najlepšie utajiť, tak sa mu nepodarilo zabrániť najnovšiemu úniku niekoľkých fotografií ich prototypu. Vidieť ich môžete nižšie.

Náš tip
Hodinky Googlu vyrobí LG. Predstavené majú byť na Google I/O [dohady]

googlesmart Googlesmartwatch

Na fotografiách môžeme vidieť jeden z prvých prototypov hodiniek, ktoré boli vyrobené ešte Motorolou v minulom roku. Je nepravdepodobné, že by sa v presne takejto podobe dostali na trh, no dávajú nám ako taký obraz o tom, ako asi si inteligentné hodinky predstavuje Google. Volať sa mali Google Watch a vystupovali pod kódovým označením Gem. Podrobné informácie o funkciách nie sú k dispozícii, no zaujal ma ramienok hodiniek, ktorý má integrovaný nabíjací USB konektor.

Googlesmartwatch2

Či Motorola pokračuje v práci na tomto prototype, ostáva nateraz neznámou. Jedno je však isté, spoločnosť aj pod taktovkou Lenova pokračuje vo vývoji vlastných inteligentných hodiniek, čo potvrdila aj statusom na Twitteri. Týmito bude chcieť konkurovať iným zariadeniam tohto typu, ako napríklad novo predstaveným hodinkám Galaxy Gear 2.

nexusae0_image_thumb48

Zdroj: androidpolice

26.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+