MojAndroid

Obchod Play je miesto plné tých najrôznejších aplikácií. Každý vývojár si je pánom svojej aplikácie a dá jej dizajn, ktorý on pokladá za najlepší. Jeho súčasťou je aj ikonka danej aplikácie. Ikony však budú po novom rozhodnutí Googlu podliehať určitým normám, ktoré treba dodržať, aby mal Obchod Play ucelený vzhľad.

Zaoblený štvorček je asi najuniverzálnejší

Určite ste sa už stretli s rozdielom v tom, aký tvar majú rozličné ikony aplikácií. Stiahnuť si môžete aplikáciu s dokonale okrúhlou, úplne hranatou ikonkou alebo ikonkou, ktorá je proste absolútne netypická. Aplikáciám to síce dáva jedinečnosť a originalitu medzi množstvom iných, ale stráca sa popritom ucelený dojem, ktorý by mal vytvárať Obchod Play. Nie je to vyslovene zlé alebo neestetické, avšak Google by v tom mal rád poriadok. Aj preto sa rozhodlo, že novým “štandardizovaným” tvarom každej ikony aplikácie bude zaoblený štvorček.

Naľavo je starý vzhľad ikon, v strede je ten nový a napravo je tvar ikony po prispôsobení
Naľavo je starý vzhľad ikon, v strede je ten nový a napravo je tvar ikony po prispôsobení

Ostatní sa musia prispôsobiť

Ak sa sami seba pýtate alebo aj nejakú aplikáciu v Obchode Play, čo bude s aplikáciami, ktoré nemajú nový tvar ikonky, máme pre vás odpoveď. 24. júna budú všetky ikony, ktoré neboli upravené, zmenené na tzv. legacy icons. Navyše od 1. mája už Google nebude akceptovať nové aplikácie s ikonkou, ktorá by nespĺňala štandard. Hoci nejde o žiadnu prelomovú zmenu a neovplyvní to ani tvar ikon pri používaní launcherov, Google si aspoň urobí poriadok a Obchod Play bude máličko prehľadnejší.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Obchod Play má nový spôsob, ako si môžu vývojári zarobiť
Náš tip
Vývojári aplikácií musia od augusta 2019 pri vývoji myslieť aj na Android 9.0 Pie
20.3.2019
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+