MojAndroid

Jednou z najviac komentovaných súčastí nového Samsungu Galaxy S5 je fotoaparát. Ten narástol v počte pixelov oproti predošlej vlajkovej lodi z 13 na 16 Mpix, pričom Samsung deklaroval aj vyššiu kvalitu a menší šum fotografií. Pribudlo aj niekoľko zaujímavých funkcií a vďaka niekoľkým ukážkovým fotografiám priamo od Samsungu si kvalitu fotoaparátu môžeme ukázať aj názorne. Na fotografiách môžete vidieť rôzne fotografické scény, na ktorých Samsung otestoval aj svoje najnovšie fotografické vychytávky – možnosť zaostrenia na ľubovoľný objekt po odfotení, režim HDR+, zaostrenie na pohybujúci sa objekt či spojenie fotografií z prednej a zadnej kamery. Nakoľko však ide o fotografie priamo od výrobcu, výsledná kvalita fotoaparátu nemusí byť zhodná so snímkami odfotenými v bežných podmienkach.

Náš tip
Samsung Galaxy S5: Horúca novinka priamo z Barcelony + živé foto

samsung-galaxy-s5-fotoaparat-11

samsung-galaxy-s5-fotoaparat-10

samsung-galaxy-s5-fotoaparat-14

Z fotografií, ktoré na internet unikli vďaka portálu Mobile-review, je vidieť, že Samsung v technológii fotoaparátov urobil značný pokrok. Fotografie sú bohaté na detaily, ponúkajú krásne farby a majú len minimum šumu, ktorý by kazil dojem pozorovateľa. Radi by sme však videli aj fotografie zhotovené v šere alebo v tme, pretože Samsung ani do tohto smartfónu nevložil optickú stabilizáciu šošovky, ktorú ponúkajú konkurenčné zariadenia. Prekoná ich teda Samsung Galaxy S5 aj v tejto kategórii? Odpoveď získame hneď, ako sa zariadenie dostane do rúk prvých recenzentov.

Zdroj: SamMobile

6.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+