MojAndroid

Telekom pripravil záujemcom o cestovanie mimo krajín Európskej únie vrátane exotických destinácií naozaj atraktívnu ponuku, ktorá zatiaľ nemá na Slovensku konkurenciu. Venuje sa primárne dátam, ktoré sú pre väčšinu z nás pre komunikáciu s blízkymi najdôležitejšie. Úplnou novinkou je bezplatný dátový balíček s objemom 500 MB. Zvyšní operátori zatiaľ neprezradili, či pripravujú pre zákazníkov nové roamingové balíčky.

Mohlo by vás zaujímať:

Novinka magentového operátora výrazne zjednoduší ponuku roamingu, ktorá vlastne ruší rozdeľovanie krajín do niekoľkých zón. Pre 115 krajín sveta bude od 25. júna 2024 platiť rovnaká ponuka troch dátových balíčkov. Všetky balíčky sú k dispozícii pre bežných i firemných zákazníkov a dostupné nielen pre paušály, ale i predplatené karty a SWIPE. 

Nové roamingové dátové balíčky:

  • 1 GB do sveta platí 7 dní a stojí 5 €
  • 3 GB do sveta platí 30 dní, stojí 10 €
  • 5 GB do sveta platí 30 dní, stojí 15 €

Roamingové balíčky budú platiť pre 115 krajín, pričom sú medzi nimi aj mnohé obľúbené destinácie ako napríklad Austrália, Brazília, Čierna Hora, Čína, Egypt, Hongkong, India, Japonsko, Kanada, Maurícius, Mexiko, Nový Zéland, Severné Macedónsko, Spojené arabské emiráty, Srbsko, Srí Lanka, Švajčiarsko, Thajsko, Tunis, Turecko i USA. Kompletný zoznam 115 krajín nájdete na konci článku.

Telekom roamingová ponuka
Telekom roamingová ponuka 2024

Výhodou rušenia pôvodných roamingových zón je, že zákazník teraz nemusí sledovať pri cestovaní medzi viacerými krajinami, v ktorej sa aktuálne nachádza a tomu prispôsobovať balíčky a obmedzovať sa v komunikácii.

Inak než výbornou ponukou sa nedá nazvať úvodný 500 MB balík, ktorý získajú automaticky všetci zákazníci s paušálom. Nárok naň majú 1x za fakturačné obdobie. Objem dát platí počas 24 hodín od vstupu do roamingovej zóny mimo EÚ, takže hneď po príchode do vzdialenej destinácie môžete dať svojim blízkym vedieť, že ste v poriadku doleteli, prípadne sa nechať navigovať do hotela, kde neskôr budete využívať hotelové Wi-Fi pripojenie.

Telekom - roamingový uvítací balíček
Telekom – roamingový uvítací balíček

Vďaka tomuto balíčku môžete začať pobyt v krajine bez obáv z vysokej faktúry. Po uplynutí 24 hodín alebo skoršieho vyčerpania dát, si môžete aktivovať podľa potreby klasický roamingový balík, o ktorom sme písali vyššie. Objem 500 MB sa po prílete aktivuje automaticky a po minutí bude zase k dispozícii v ďalšom zúčtovacom období.

K cestovaniu patrí aj poistenie a ak zatiaľ žiadne nemáte, môžete si vybrať z ponuky operátora. Telekom ho poskytuje v dvoch variantoch:

  • individuálne za 2 € mesačne
  • Family pre celú rodinu za 3 € mesačne.

V rámci letnej akcie prichádza s dvomi akciami. Prvou je balík Family na prvý mesiac zadarmo, ak si ho zákazník aktivuje medzi 25. 6 a 31. 8. 2024. Druhá akcia sa týka navýšenia krytia liečebných nákladov a rôznych výdavkov až do 200 000 €. Spadá sem aj vyššie krytie za omeškanie / stratu batožiny či zodpovednosti za škodu. Počas letného akciového obdobia ho možno získať na celé ďalšie trvanie pri oboch typoch balíkov.

Telekom cestovné poistenie
Telekom cestovné poistenie

Kompletný zoznam krajín pre novú roamingovú ponuku:

Afganistan, Albánsko, Aljaška, Alžírsko, Americké Panenské ostrovy, Anguilla, Antigua a Barbuda, Argentína, Arménsko, Aruba, Austrália, Azerbajdžan, Bahamy, Bahrajn, Barbados, Benin, Bermudy, Bielorusko, Bonaire, Bosna a Hercegovina, Brazília, Britské Panenské ostrovy, Brunej, Curacao, Čad, Čierna Hora, Čile, Čína, Dominika, Dominikánska republika, Egypt, Ekvádor, Faerské ostrovy, Fidži, Filipíny, Gabon, Galapágy, Ghana, Grenada, Grónsko, Gruzínsko, Guatemala, Guernsey, Guyana, Haiti, Havajské ostrovy, Honduras, Hongkong, India, Indonézia, Irak, Izrael, Jamajka, Japonsko, Jersey, Jordánsko, Juhoafrická republika, Kambodža, Kanada, Kapverdy, Kórejská republika, Kajmanie ostrovy, Katar, Kazachstan, Keňa, Kirgizská republika, Kolumbia, Kosovo, Kostarika, Kuvajt, Macao, Madagaskar, Malajzia, Malawi, Mali, Maroko, Maurícius, Mauritánia, Mexiko, Mjanmarsko, Moldavsko, Mongolsko, Montserrat, Namíbia, Nigéria, Nikaragua, Nový Zéland, Omán, Ostrov Man, Pakistan, Palestína, Panama, Paraguaj, Peru, Portoriko, Rusko, Saba, Salvádor, Saudská Arábia, Severné Macedónsko, Severný Cyprus, Seychely, Sierra Leone, Singapur, Spojené arabské emiráty, Srbsko, Srí Lanka, Sudán, Svätý Eustach, Svätý Krištof a Nevis, Sv. Lucia, Svätý Martin, Svätý Vincent a Grenadíny, Švajčiarsko, Tanzánia, Tibet, Taiwan, Thajsko, Tunisko, Turecko, Turks a Caicos, Ukrajina, Uruguaj, USA, Uzbekistan, Veľkonočný ostrov, Vietnam.

Konkurenční operátori majú takisto svoju roamingovú ponuku, no čo sa týka dátových balíkov, ostávajú pri rozdelení na viac roamingových zón s rôznou cenou. Orange ponúka napríklad Go Svet Dáta pre Zónu svet 1 cenu 12 € pre každých začatý 1 GB dát. V Zóne svet 2 má nastavenú cenu 0,12 € za 1 MB. Operátor O2 uvádza na svojom webe pre O2 Paušály balíček Svet bez hraníc so zvýhodneným roamingom v Zóne 2. S balíčkom za 10 € mesačne získate 500 MB, volania za 0,20 €/min., SMS za 0,20 € a 500 minút na volania zo SR do Zóny 2. 4ka pre roaming mimo EÚ žiadnu zvýhodnenú ponuku na dáta nemá.

Náš tip
Slepý fototest: Honor Magic6 Pro, Google Pixel 8 Pro, Xiaomi 14. Vyberte najlepšie fotografie!

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+