MojAndroid

Ázia je známa, okrem iného, aj tým, že tu môžete zakúpiť množstvo kópií smartfónov a rôznych technických zariadení. Zrejme najviac kopírovaným zariadením je konkurenčný Apple iPhone, za ním nasledujú najvýkonnejšie Androidy. Medzi ne sa bezpochyby radí aj dvojica Samsung smartfónov – Galaxy Note a Galaxy Nexus. A spoločnosť Nextab z Taiwanu sa zamerala práve na tieto dva modely, ktorých lacné alternatívy ponúka na ázijskom trhu za bezkonkurenčnú cenu.

Nextab Grange je lacnou alternatívou Samsungu Galaxy Note. Ponúka 6-palcový displej s rozlíšením 800×600 pixelov, 2-jadrový procesor s taktom 1 GHz pre každé jadro a 2,5 GB vnútornej pamäte, ktorú je možné rozšíriť o microSD kartu. Operačným systémom je v tomto prípade Android 4.0 ICS a najväčším prekvapením tohto zariadenia je podpora pre 2 SIM karty. Veľkosťou sa toto zariadenie s gigantom od Samsungu rovnať môže, v špecifikáciách však značne zaostáva. Čo by vás však k tomuto modelu určite malo pritiahnuť, je cena, ktorá bola stanovená na približne 180€!

Ak by sa vám zdalo zariadenie Nextab Grande príliš veľké, môžete si zakúpiť menší model od tejto spoločnosti, ktorý má byť kópiou, či akýmsi pokračovaním, modelu Galaxy Nexus od Samsungu. Aj keď nemá spoločnosť Nextab so spoločnosťou Google nič spoločné, ich menší model nesie označenie Nextab Nexus 2. Tento odvážny názov zrejme neostane dlho nedotknutý, vráťme sa však k špecifikáciám zariadenia. Nexus 2 ponúka 5-palcový displej a špecifikácie rovnaké s predošlým modelom – 2,5 GB vnútornej pamäte, rozlíšenie 800×600 bodov, slot na microSD, Android 4.0 ICS, dual SIM a 2-jadrový procesor s taktom 1 GHz. S Nextabom Grande má spoločné ešte niečo – cenu. Tá pri tomto modeli bola stanovená takisto na sumu približne 180€.

Hoci sú zariadenia od spoločnosti Nextab dostupné zatiaľ len pre ázijský trh, mohli by sa dostať aj do Európy. Otázkou však je, či by takéto zariadenia mali u nás úspech. Hoci ponúkajú zaujímavé špecifikácie, ich továrenské spracovanie za veľa zrejme stáť nebude. A Európania sú dosť vyberaví. Kúpili by ste si vy takéto zariadenie?

Zdroj: CNET Asia

5.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+