MojAndroid

Len niekoľko dní po tom, čo Apple predstavil svoje vlastné inteligentné hodinky Apple Watch sa objavili informácie, podľa ktorých má inteligentné hodinky predstaviť aj luxusná značka Tag Heuer. Hovorca spoločnosti uviedol v rozhovore pre švačiarske noviny NZZ am Sonntag niekoľko detailov o pripravovaných hodinkách a tiež aj plány, ako sa nechcú uberať rovnakou cestou, ako Apple.

“Chceme predstaviť vlastné inteligentné hodinky pod značkou Tag Heuer, ale nesmú kopírovať Apple Watch,” uvádza Jean-Claude Biver pre NZZ am Sonntag. Hodinky od Apple sú kritizované ale aj ospevované za dizajn, ktorý rešpektuje staré tradície výrobcov hodiniek. Odborníci sa však boja krátšieho životného cyklu, v porovnaním s bežnými hodinkami. “Nemôžeme si dovoliť len tak kráčať v šľapajach niekoho iného”, dodáva Biver.

Je len veľmi málo pravdepodobné, že firma ako Tag Heuer vytvorí pre svoje prvé luxusné inteligentné hodinky vlastný mobilný systém a zrejme sa obráti na Android Wear od Googlu. Jedno je však isté, hodinky budú zamerané výhradne pre bohatších ľudí, ktorým nebude problém zaplatiť ďaleko vyššiu sumu, než za akú dnes smarthodinky vystupujú na trhu.

Značka Tag Heuer je na trhu známa najmä pre výrobu náramkových hodiniek, no zčasu na čas vypustí aj nejaký smartfón v luxusnom prevedení. Najnovším kúskom je smartfón Tag Heuer Merediist 2, ktorého cena sa môže porovnávať s cenou ojazdeného auta.

Náš tip
Tag Heuer Merediist 2: Luxus za 3900 €

Zdroj: reuters

15.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+