MojAndroid

Tablety už dávno nie sú nástrojmi, ktoré by slúžili len na zábavu, ale výborne sa hodia aj na zvýšenie produktivity. Na tento účel nájdeme v obchode Play desiatky aplikácií, ktoré okrem iného umožňujú plánovať pracovné schôdzky, pridávať upozornenia na dôležité úlohy, či spravovať a vytvárať dokumenty, tabuľky a prezentácie. Aby ste sa v množstve dostupných nástrojov v obchode Play nestratili, radi by sme vám predstavili niekoľko tých najlepších.

Orange - partner seriálu

Partnerom seriálu je Orange

Naplánujte si svoj deň, týždeň, či mesiac

Na to, aby ste si svoj deň, či týždeň mohli efektívne naplánovať, budete potrebovať kalendár. Vďaka nemu budete mať prehľad o tom, aké povinnosti vás v danom dni čakajú a koľko času na ne približne máte. Kalendár je základným nástrojom, ktorý vám umožní pracovať efektívnejšie a vďaka ktorému si bez akýchkoľvek problémom naplánujete stretnutia s partnermi alebo svojimi známymi, a to aj na niekoľko dní alebo týždňov dopredu. Kalendáre dostupné pre Android sú vo väčšine prípadov prepojené s Googlom, ale aj Facebookom. Udalosti s schôdzky tak budete mať vždy synchronizované naprieč všetkými zariadeniami, ktoré vlastníte – či už notebook, tablet alebo smartfón. Samozrejme, každý Android smartfón prichádza s predinštalovaným kalendárom, či už priamo od Googlu, alebo s tým, ktorý je priamou súčasťou softvérovej výbavy tabletu.

Tip: Počas práce s dokumentami, vašimi súbormi a pri plánovaní vášho týždňa, môžete počúvať hudobné skladby prostredníctvom hudobnej služby MusicJet alebo využívať rýchly mobilný internet v sieti Orangeu.

kalendar

Cal – Calendar Google – Mesačný náhľad je v aplikácii Cal doplnený o podrobnejšiu agendu v spodnej časti displeja. Cal od vývojárov any.do zaujme najmä svojim grafickým spracovaním, ktoré robia túto aplikáciu intuitívnejšou a krajšou. Cal sa vyznačuje integráciou kalendára spoločnosti Google a taktiež udalostí a narodenín zo sociálnej siete Facebook. Aplikácia dokonca upozorní na to, kedy by ste na schôdzky mali vyraziť a zobrazí trasu v navigácii Google.

Verzia: 1.1.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.7
Aktuálna cena: Zdarma

DigiCal – Funkciami nabitý kalendár, ktorý si určite obľúbia aj náročnejší používatelia. Ponúka synchronizáciu údajov so všetkými kalendárovými servermi podporovanými v zariadeniach Android, ako sú napríklad Kalendár Google, Outlook.com a Exchange. Používateľské prostredie je taktiež intuitívne a navyše sa môžete tešiť aj a 9 widgetov s rôznou veľkosťou a funkcionalitou. Aj tu získate pri upozornení informácie o trase na miesto schôdzky, či o počasí. Tie sa zobrazujú aj pri náhľade priamo v kalendári.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Today – Calendar – Ak nie ste spokojní s predinštalovaným kalendárom vo svojom smartóne a hľadáte niečo praktickejšie a funkčnejšie, rozhodne neprehliadnite Today Calendar. Ten je založený na natívnom kalendári od Googlu s tým, že autor doň pridal niekoľko pokročilých funkcií a vychytávok. Mesačný náhľad doplnil o podrobnejšiu agendu v spodnej časti displeja a okrem funkčných zmien priniesol aj grafické, ktoré z tejto aplikácie robia intuitívnejší a krajší titul.

Verzia: 1.0
Aktuálna cena: 4,59 €
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: 4,59 €

Úlohy pod kontrolou

Aby ste nezabudli na žiadne zo svojich povinností, určite by ste si mali nainštalovať aj niektorú z tzv. To-do aplikácií. Tie sú určené najmä na pridávanie úloh, ktoré budete mať vďaka nim pod kontrolou a postarajú sa o to, že na nič nezabudnete. Tieto sa môžu vďaka aplikácií synchronizovať naprieč vašimi zariadeniami a tak budete mať vždy istotu, že ich budete mať po ruke a vždy na očiach.

anydo

Any.do – aplikácia ponúka veľmi intuitívne prostredie s krásnym, čistým dizajnom, ktorý si obľúbi naozaj skoro každý. V Any.DO si môžete jednoducho a prehľadne zaznamenať všetko, čo musíte v najbližšej dobe urobiť a vďaka widgetom, či dokonca doplnku pre Chrome, budete mať svoje úlohy vždy po ruke.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Wunderlist – To-do & Task List – Aj Wunderlist patrí medzi aplikácie, ktoré vás potešia nielen svojím pekným spracovaním, ale aj funkciami. Táto to-do aplikácia sa dokáže podobne ako Any.do synchronizovať naprieč zariadeniami a nechýba jej ani doplnok v podobe rozšírenia pre Google Chrome.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Nezabudnite na správu súborov

Dôležitou súčasťou každého mobilného zariadenia sú dáta, ktoré sú v ňom uložené. Je dôležité, aby boli čo najprehľadnejšie a k dispozícii vždy, keď to potrebujete. Nehovoriac o tom, že do tabletu musíte dáta najskôr dostať. Na tento účel slúžia rôzni správcovia súborov, ktorých v obchode Play nájdete opäť v dostatočnom množstve.

subory

ES File Manager – Jeden z najpopulárnejších správcov súborov pre Android, ktorý okrem základných úkonov spojených so správou adresárov a súborov, podporuje aj Dropbox, Google Drive, či protokoly FTP a Samba. Používateľské prostredie je prispôsobené pre tablety a ponúka výsuvné menu s rýchlym prístupom k obľúbeným priečinkom.

Verzia: 4.1.7.1.22
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.1.7.1.22
Aktuálna cena: Zdarma

Solid Explorer – platená aplikácia, ktorá si však určite zaslúži svoju pozornosť. Za ňu vďačí nielen výborne spracovanému používateľskému prostrediu, ale aj funkciám, ktoré ponúka. Samozrejmosťou je zobrazenie v dvoch stĺpcoch s podporou kopírovania a presúvania súborov jednoduchým potiahnutím. Solid Explorer disponuje tiež prístupom ku cloudovým úložiskám Drive, Dropbox a SkyDrive, a podporuje aj funkcie pre tých, ktorí disponujú zariadením s rootovskými právami. Aj tu sú podporované protokoly FTP, SFTP, WebDav a SMB/CIFS.

Verzia: 1.7.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.7.3
Aktuálna cena: Zdarma

Písanie poznámok

Pre komplexnejší záznam svojich myšlienok, projektov, či iných nápadov, je namiesto to-do aplikácií dobre použiť poznámkový blok. Samozrejme, na tablete s operačným systémom Android nie ste obmedzený len na klasický text, pomocou dotykov môžete kresliť, písať, vytvárať grafy, tabuľky, či pridávať obrázky a odkazy webových stránok. Svoje poznámky môžete synchronizovať a pristupovať k ním napríklad aj zo svojho smartfónu alebo počítača kdekoľvek budete mať k dispozícii internetové pripojenie.

evernote

Evernote – Aplikácia Evernote je skutočným preborníkom na poli zapisovania poznámok. Je výborne a prehľadne spracovaná a ponúka veľa funkcií, ktoré konkurenčné tituly neobsahujú. Do poznámok je možné pridávať rukou písané texty, obrázky, fotografie, zvuk, či vytvárať zoznamy úloh a konvertovať odfotený text do digitálnej podoby. Funkcií je tu skutočne veľa a preto Evernote odporúčame minimálne vyskúšať.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

KeepKeep je aplikácia od spoločnosti Google, ktorá sa skôr sústredí na jednoduchosť ako komplexnosť funkcií. Poznámky zaznamenané vo forme textu, check listov, obrázkov alebo zvukových nahrávok, sa na displeji zobrazujú v poliach. Tieto môžete nechať usporiadať v jednom alebo vo viacerých stĺpcoch. Jednotlivé poznámky je možné odlíšiť farbami, vďaka čomu budete mať v poznámkach lepší prehľad. Nepotrebné poznámky alebo splnené úlohy môžete jednoduchým posunom prsta po displeji presunúť do archívu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Dokumenty všade so sebou

Aký by ste to boli manažér, študent alebo pracujúci, keby ste nepracovali s kancelárskymi dokumentami. V dnešnej dobe sa bežne stretávame so súbormi vo formáte PDF a Microsoft Office. Ani tieto nerobia Androidu vo väčšine prípadov žiadny problém. Stačí aby ste mali nainštalovanú tu správnu aplikáciu, ktorá dokáže využiť plný potenciál tabletu k správe dokumentov každého druhu. V obchode Play nájdete opäť množstvo aplikácií, ktoré na čítanie a úpravu dokumentov môžete použiť. Tie jednoduchšie ponúkajú najmä možnosť čítania, tie komplexnejšie už aj úpravu s pokročilými funkciami a podporou rovníc. Podarenou je napríklad aplikácia Cloudon, ktorá ponúka široké portfólio nástrojov a podporu cloudu. Bez vášho povšimnutia by nemali ostať ale ani Quickoffice (teraz len Dokumenty, Tabuľky alebo Prezentácie ) od Googlu, oficiálna aplikácia od Microsoftu Microsoft Office Mobile a ďalšie, ako napríklad 1Drive with Document Viewer, Documents to Go app, Kingsoft Office (WPS Office), či pdf čítačka od Adobe.

TIP: Okrem správneho výberu tabletu je dôležité zvoliť si dobrú aplikáciu na pohodlné čítanie kníh. Orange svojim zákazníkom vďaka aplikácii Wooky prináša svet kníh na dosah ruky.

quick

Na tablete nepochybne využijete aj možnosť pristupovať ku svojim dokumentom prostredníctvom ovládania vzdialenej plochy. Vďaka klientovi nainštalovanom na tablete a serveru na vašom PC, či notebooku pripojenom k internetu, budete môcť pristupovať k aplikáciami Microsoft Office, či iným programom nainštalovaných na vzdialených zariadeniach. Na tento účel použijete napríklad dobre známy TeamViewerMicrosoft Remote Desktop alebo novinku Googlu, Google Remote Desktop.

Náš tip
NÁVOD | Ako ovládať PC z Androidu pomocou Chrome Remote Desktop

8.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+