MojAndroid

Na Google Blogu boli uverejnené výsledky prieskumu týkajúceho sa tabletov a ich vplyvu na ľudí. Na najbližšie dva roky je plánovaná výroba približne 165 miliónoch týchto tenučkých počítačov, ktoré sa tešia stále rastúcej popularite, a menia spôsob akým pristupujeme k mediálnemu obsahu. Ľudia trávia podstatné množstvo času s tabletom v ruke, či už hraním hier, prehliadaním internetových stránok alebo hľadaním informácií. Rast trhu s tabletmi je stále rýchlejší vďaka spoločnostiam vytvárajúcim nové a lákavejšie zariadenia, a médiám a vývojárom prinášajúcim obsah špeciálne pre ne upravený.

Jedným z cieľov tohto prieskumu bolo zistiť ako sú na tom tablety v porovnaní s tradičnejšími formami zábavy a prístupu k médiám. Už sme počuli, že časť svojho podielu na trhu kvôli tabletom stratili stolové počítače a notebooky, ale o televízií zatiaľ nepadlo ani slovo.

77% respondentov odpovedalo, že po zakúpení tabletu sa výrazne znížil čas, ktorý trávia pri počítači, pričom 43% z týchto 77% dokonca tablet už používa omnoho viac ako svoj stolový počítač alebo notebook. Čo sa týka televízie, viac ako tretina opýtaných sa vyjadrila, že strávia viac času “hraním sa” s tabletom ako pozeraním televízie. K tomuto číslu určite prispieva aj fakt, že televízia sa dá pozerať aj na tablete.

28% respondentov povedalo, že ich tablet sa stal ich hlavným počítačom – čo znamená, že sa nespoliehajú na žiadne iné zariadenia, keď potrebujú urobiť čokoľvek týkajúce sa počítačov. Toto je celkom pochopiteľné, keďže mnoho ľudí používa počítače najmä pre prístup k internetu, ktorí pohodlne získajú aj cez tablet. 84% opýtaných používa tablet na hranie hier – čo opäť nie je žiadnym prekvapením. Viac podrobností si môžete pozrieť v prezentácií výsledkov prieskumu.

Čo si myslíte o tabletoch vy? Plánujete si v najbližšej dobe kúpiť vlastný tablet alebo ho už máte? Ako ho najčastejšie používate? Podeľte sa s nami v diskusii.

Zdroje: Google Blog, Phandroid

12.4.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+