MojAndroid

Určite viete, že mobilní operátori majú v poslednej dobe toho na ramenách dosť, kvôli aktuálnej pandémii koronavírusu. Okrem toho, že niektorí z nich dávajú svojim zákazníkom rôzne výhody, môžu taktiež sledovať našu polohu a uistiť vládu, či po príchode zo zahraničia dodržiavame povinnú, 14-dňovú karanténu.

Samozrejme, všetko je robené iba pre naše dobro, aby sa obmedzilo rozširovanie koronavírusu na čo najmenšiu možnú mieru. Telekom taktiež ľuďom naznačuje, že je najlepším nápadom zostať teraz doma a s nikým sa nestretávať. Práve kvôli tomu dokonca premenoval svoju vlastnú sieť.

Ďalšie články k téme:

Zmena prináša výzvu ostať doma

Slovenský operátor Telekom nám chce všetkým pripomenúť, aby sme boli zodpovední a ohľaduplní voči nám a nášmu okoliu. Chce nás presvedčiť o tom, že najlepšie, čo môžete momentálne spraviť, je ostať doma. Mnohí používatelia smartfónov s operačným systémom iOS si od nedáva mohli všimnúť zmenu v pomenovaní mobilnej siete tohto operátora. Namiesto “Telekom SK” tak v hornej lište smartfónu nájdete “T-Zostante doma”.

t-zostante doma

Zmena nasvedčuje tomu, že v spojení s vašou rodinou a priateľmi môžete byť aj vďaka mobilnej sieti. Tá nás prakticky spája všetkých, avšak na druhú stranu zmenšuje počet osobných stretnutí, ktoré sú za normálnych okolností omnoho lepšie. Teraz, počas pandémie, kedy zoskupovania s ľuďmi môžu reálne spôsobovať určité riziko je samozrejme lepšie telefonovať a písať si medzi sebou.

Najpredávanejšie Android smartfóny v Telekome

Samsung Galaxy A51

Huawei Y6S

Samsung Galaxy A71

Kompletný zoznam najpredávanejších Android smartfónov v Telekome nájdete v článku Telekom: Najpredávanejšie Android smartfóny za február 2020.

Na Android zariadeniach sa objaví neskôr

Telekom hlási, že zmena názvu siete sa prejaví po reštarte telefónu, respektíve po aktivácii a následnej deaktivácii letového režimu. Údajne sa však používatelia Android smartfónov a klasických, tlačidlových telefónov zmeny dočkajú až o pár hodín, alebo dní neskôr. Na záver správy, riaditeľ Slovak Telekom, Dušan Švalek oznámil: „Chceme, aby ste zostali doma, ostali v spojení a boli solidárni.“

Náš tip
Alza zaradila do ponuky trvanlivé potraviny, chce pomôcť starším

26.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+