MojAndroid

Používate ešte klasické SMS správy? Spoločnosť Google ich zjavne ešte registruje a zároveň plánuje nové funkcie do blízkej budúcnosti v spojitosti s platformou ChromeOS. Niektorým používateľom sa v nastaveniach objavila nová položka “Connected devices,” pod ktorou sa ukrýva práve zasielanie upozornení na SMS správy z vášho smartfónu.

Detaily či dostupnosť aktuálne nie sú známe

Náš tip
Chrome OS dostane launcher optimalizovaný pre dotykové ovládanie. Takto ho môžete získať aj vy

V súčasnosti existuje pár aplikácií, ktoré dokážu dostať SMS správy do vášho počítača. Riešenie od spoločnosti Google však prináša priame integrovanie SMS správ do systému ChromeOS. Aktuálne nie je známa konkrétna technológia, ktorá umožní túto funkcionalitu. Je možné, že pôjde o priame prepojenie s aplikáciou “Správy” od spoločnosti Google.

Rovnako nie je známe, či budú k dispozícii plnohodnotné SMS správy s históriu alebo len notifikácie s náhľadom aktuálnych správ. Pre používateľov SMS správ však môže ísť o pomerne šikovný nástroj pre komunikáciu. Odpovede zatiaľ nepriniesol ani BETA program pre vývojárov.

Náš tip
Odteraz je tlač dokumentov z Chromebookov oveľa jednoduchšia

Používate v súčasnosti SMS správy? Priali by ste si túto novú funkcionalitu v systéme ChromeOS? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom :-)

Zdroj: androidpolice

27.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+