MojAndroid

Dropbox pre Android Aplikácia Dropbox je dostupná na trhu už nejaký čas, osobne ju používam na zdieľanie dokumentov medzi mojim počítačom a notebookom. Znamená to, že dáta sú uložené na internete, dostupné cez prehliadač alebo Dropbox program len pre mňa, po zadaní správnych prihlasovacích údajov. Teraz možem mať svoje dáta dostupné aj priamo v Android telefóne. V Android markete sa totiž objavila oficiálna verzia aplikácie Dropbox.

Dropbox pre AndroidČo je vlastne Dropbox a načo to je dobré? Dropbox je služba, ktorá umožňuje synchronizáciu dát medzi viacerými zariadeniami a platformami. Základná verzia (zadarmo) poskytuje priestor 2 GB pre súbory a médiá. Táto služba tak umožňuje mať tie isté súbory dostupné z rôznych zariadení. Výborná je funkcia úpravy dokumentov, kde sa zmeny prejavia vo všetkých ďalších zariadeniach, cez ktoré budete následne dokument prezerať. Táto synchronizácia nie je nič nové, Google Docs majú podobnú funkciu. Dropbox si však našiel tiež svojich priaznivcov. Niekoľko ďalších funkcií, ktoré aplikácia ponúka:

– nahratie súboru do Dropbox z akéhokoľvek zariadenia (mobil, notebook, počítač)
– stiahnutie a uloženie dokumentu z Dropbox
– zdieľanie dokumentov s viacerými užívateľmi
– možnosť automatického nahrávania fotografií z mobilu
– vyhľadávanie dokumentov v Dropbox

Cena: Zadarmo

Verzia: Dropbox

Veľkosť: 755,5 KB

QR kód:

Dropbox pre Android

8.5.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+