MojAndroid

Ak máte vo svojom Android zariadení prihlásený vlastný Google účet (kto by aj nemal, všakže), tak je viac než možné, že sa vám v aplikácii Galéria zobrazujú albumy s fotografiami, ktoré máte uložené na serveri Google. Môže ísť ešte o súbory nahrané v programe Picassa, prípadne novšie fotografie nahrané službami Google. Ak vás irituje prítomnosť týchto fotografií v Galérii, sledujte náš návod, kde vám upresníme, ako tieto albumy z Galérie odstránite.

gallery_ICS_2

 1. Otvorte Nastavenia >> Účty a nájdite svoj Google účet.
 2. V nastaveniach samotného účtu odškrtnite možnosť Synchronizácia: Fotografie Google.
 3. Otvorte správcu aplikácií v nastaveniach vášho zariadenia a nájdite aplikáciu Galéria (Sony: Album, …).
 4. Vymažte Údaje aplikácie, opustite nastavenia a znova otvorte aplikáciu Galéria (Album, …).
 5. V Galérii by ste už nemali mať synchronizované albumy Google Fotografie ani Picassa.

Hoci odstránenie synchronizácie s Google Fotkami skoro nijako nezrýchli ani inak nevylepší prácu s fotografiami v Galérii, zbavíte sa albumov, ktoré nemusíte vidieť pri každom spustení Galérie. Ak vám odstránenie albumov s Google Fotkami nestačí a chceli by ste svoje fotografie spravovať ešte efektívnejšie a viac do hĺbky, prezrite si niekoľko alternatív k vašej galérii:

Verzia: 4.7.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.7.4
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 2.0.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.3
Aktuálna cena: Zdarma

17.8.2013
 • Sebo

  díky za návod :)

 • Martin Sagan

  a nevie poradit niekto nejaky rozumny sposob ako fotky ukladat rovno do google drive? :) najlepsie nativne, nie aplikaciou tretej strany? :)

 • Ivicka

  zdravim, vie mi niekto poradit prečo nemozem vymazat fotky z aplikacie !fotky”, aj ked ich dam do koša..vypraznim kôš, po vypnuti a zapnuti mobilu je všetko naspat. ďakujem za odpoved. pouzivam LGf60

  • sona synakova

   mne s to deje tiež -_-

+