MojAndroid

Dnes je už úplne bežné, že sa do smartfónu prihlasujeme prostredníctvom snímača odtlačkov prstov. Technologicky sa tento spôsob ochrany stále vylepšuje, čoho dôkazom je aj nový snímač odtlačkov prstov, ktorý je presnejší, spoľahlivejší a dá sa umiestniť aj pod ochranné sklo. Synaptics však zaužívaný spôsob zabezpečenia vylepší o ďalší stupeň ochrany, a to prostredníctvom technológie rozpoznávania tváre.

Novinka nájde použitie najmä v smartfónoch, ale aj ďalších mobilných zariadeniach či notebookoch. Využiť sa dá hneď niekoľkými spôsobmi. Okrem toho, že na zariadení budete môcť využiť obidva spôsoby prihlasovania nezávislé na sebe (napríklad ak máte špinavé ruky, môžete sa prihlásiť pomocou rozpoznania tváre), tak sa dajú aj skombinovať. To znamená, že pre úspešnú autorizáciu bude potrebné overiť nielen odtlačok prsta, ale aj tvár.

Synaptics žiaľ zatiaľ stále neprezradil, kedy by táto novinka mohla byť dostupná aj v smartfónoch. Veríme však, že by to mohlo byť ešte v priebehu tohto roka.

Zdroj: androidauthority

 

4.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+