MojAndroid

Spoločnosť Synaptics je vo svete veľmi známa. Zaoberá sa aj zabezpečením mobilných zariadení a len málokto vie, že vyrába aj snímače odtlačkov prstov pre spoločnosť Samsung. Konkrétne pre dve posledné vlajkové lode – Galaxy S5 a Galaxy S6. Najnovší prírastok v ich portfóliu prináša opäť niekoľko technologických inovácií, najmä veľkosť iba 3,5 mm. A zdá sa, že aj tentokrát zaujal produkt Synapticsu spoločnosť Samsung. Tá totižto rozmýšľa nad tým, že ho použije v pripravovanom Samsungu Galaxy S7, prípadne v Samsungu Galaxy Note 6.

Najnovší snímač odtlačkov je taký malý, že sa dá zabudovať do tlačidla na ovládanie hlasitosti. Synaptics však nevylepšil len hardvér, ale aj softvér – SentryPoint Security Suite. Práve softvér totižto spôsobil, že sa dal snímač odtlačkov na Samsung Galaxy S5 obísť. Najnovšia verzia SentryPoint Secure Suite však zabezpečí, že snímač nasníma odtlačok iba v prípade, že sa ho dotkne ľudský palec. Softvérové vylepšenia sú v tomto smere veľmi dôležité a veríme, že zavážia pri rozhodovaní sa o tom, aký snímač budú výrobcovia v najbližšej dobe používať. Viac informácií o tejto technologickej novinke sa, dúfame, dozvieme na pripravovanej výstave MWC 2016 v Barcelone, kde budeme aj osobne.

Zdroj: SamMobile

18.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+