MojAndroid

Navigáciu Sygic, ktorá pochádza od slovenských vývojárov predstavovať nemusíme. Pozná ju snáď každý. Jedná sa o jedno z najlepších riešení, aké v oblasti navigovania môžete mať. Sygic do svojho cestovného plánovača teraz pridáva údaje aj o verejnej doprave. Používatelia si tak môžu naplánovať cestu mestom, pričom pomocou MHD v mnohých mestách po celom svete. Funkcia je dostupná v aplikácii Sygic Travel pre smartfóny s Androidom, rovnako aj vo webovom rozhraní Sygic Maps.

„Verejná doprava je dlhodobo najžiadanejším vylepšením nášho plánovača. Oceníte ju najmä v teréne, kde si v mobilnej aplikácii môžete jednoducho zobraziť trasu z vašej aktuálnej polohy do cieľa,“ uviedol Lukáš Nevosád, VP Travel spoločnosti Sygic. „Ďalšou možnosťou je naplánovať si trasu verejnou dopravou vopred a pridať si ju do itinerára budúceho výletu. Ak sa na cestu vydáte napríklad o mesiac, v aplikácii sa vám po pripojení na internet zobrazí aktuálne spojenie platné v danom čase,“ dodal Nevosád.

Spoločnosť aktívne pracuje na pridávaní ďalších a ďalších miest. Momentálne sú k dispozícii údaje o verejnej doprave vo väčšine hlavných turistických destinácií, nechýba ani Bratislava, Praha či Brno. Samozrejme, netýka sa to len Európy, údaje sú k dispozícii aj pre destinácie v Severnej Amerike, Austrálii či Novom Zélande. Údaje o verejnej doprave čerpá Sygic od samotných miest, ktoré ich uverejňujú vo forme open data, pričom informácie sú aktualizované na dennej báze. To znamená, že ak sú nejaké výluky, prípadne iné prípady, aplikácia o nich už vie.

Ako to funguje

Keď si zobrazíte detail vybraného mesta, zobrazia sa vám aj informácie o najefektívnejšom spôsobe dopravy k miestu, na ktoré si kliknete. Po kliknutí na ikonku navigovať sa vám zobrazia všetky dostupné trasy či už autom, pešo alebo hromadnou dopravou (samozrejme ak sú tieto informácie pre túto oblasť k dispozícii). Okrem hromadnej dopravy teda dokáže aplikácia spočítať aj pešie trasy, rovnako vás dokáže odnavigovať, ak sedíte v automobile. Naplánovať cestu si môžete doma na webe, následne ju môžete jednoducho odoslať do GPS navigácie.

Verzia: 4.6.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.6.4
Aktuálna cena: Zdarma
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+