MojAndroid

Sygic opäť aktualizuje svoju navigáciu a v najnovšom update pridáva novú zaujímavú funkciu. Po novom v zozname podporovaných funkcií nájdete aj zdieľanie trasy, ktoré vzniklo za podpory služby Glympse. Tá je teraz priamou súčasťou aplikácie Sygic a dostupná je pre všetkých prémiových používateľov navigácie.

Spoločnosť Sygic je prvým poskytovateľom GPS navigácie, ktorý ponúka zdieľanie trasy v reálnom čase v takomto rozsahu. Táto funkcia nie je v súčasnosti k dispozícii v aplikáciách Google Maps ani Apple Maps. Alternatívne riešenia, napr. aplikácia Waze, poskytujú obmedzené možnosti zdieľania, ktoré vyžadujú inštaláciu ďalších aplikácií. Používatelia aplikácie Sygic však môžu zdieľať svoje trasy s kýmkoľvek bez potreby akejkoľvek inštalácie. Táto funkcia predstavuje najnovší prírastok do rodiny GPS navigačných nástrojov Sygic, kam patria aj podrobné hlasové pokyny a offline mapy.

Nová funkcia je dostupná ihneď po zadaní cieľa, pričom svoju trasu a aktuálnu polohu je možné zdieľať prostredníctvom známej ikony v spodnej lište aplikácie. Tá otvorí menu zdieľania, kde sa dá vybrať spôsob, ktorým budete tieto údaje zdieľať s konkrétnymi osobami. Spraviť tak môžete v podstate všetkými spôsobmi, ktoré umožňuje váš Android smartfón a aplikácie, ktoré v ňom máte nainštalované. Špeciálny link môžete poslať SMS správou, e-mailom, správou cez Facebook Messenger či Google Hangouts. Je už len na na vás, ktorý spôsob si vyberie.

05t2-8cyr__glympse

Nová aktualizácia by mala byť už dostupná v obchode Play a ako sme už spomínali v úvode, dostupná je pre všetkých platiacich používateľov úplne zadarmo. Spoločnosť Sygic ponúka v rámci Black Friday novým používateľom zľavu vo výške až 70 % na prémiovú verziu aplikácie len za 16,99 eur.

„Zdieľanie polohy je jednou z kľúčových súčastí prepojeného mobilného sveta. Nadviazanie partnerstva s takou inovatívnou spoločnosťou, ako je Sygic, nám umožňuje dosiahnuť lepší zážitok z navigácie poskytovaním informácií o polohe v reálnom čase vodičom na celom svete,“ vyjadril sa Bryan Trussel, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Glympse. „Je pre nám nesmiernym potešením, že môžeme našu technológiu zakomponovať do GPS navigačných aplikácií spoločnosti Sygic a upevniť tak spojenie medzi ľuďmi na cestách umožnením zdieľania ich polohy.“

Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma

23.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+