MojAndroid

Už tento piatok bude Bratislava hostiť premiérov vlád, čo situáciu v doprave značne skomplikuje. Preto slovenská spoločnosť Sygic pripravila pre obyvateľov Bratislavy a okolia tipy, aby sa piatkové ráno nestalo peklom na bratislavských cestách. Svojim zamestnancom dal Sygic možnosť pracovať z domu, aby mohli situáciu v doprave pravidelne analyzovať a vnášať možnosti obchádzok priamo do Sygic aplikácie. Ak vodiči vyrazia z oblasti Horského parku do centra, napr. na Kollárovo námestie, Sygic odporúča vyhnúť sa Krížikovej ulici. Hoci by sa mohlo zdať, že práve táto cesta by mohla voditom ušetriť čas, opak je pravdou. Z časového hľadiska sa oplatí počkať na Pražskej ulici v zápche, ktorá sa bude hýbať aspoň priebežne. Následne je potrebné odbočiť na Šancovú ulicu a pokračovať po Štefanovičovej cez Námestie Slobody.

 horsky-park1 horsky-park2

Najlepšie na tom budú v piatok ráno cestujúci z Karlovej Vsi, kde ich nečakajú žiadne väčšie obmedzenia.

karlovka-mesto

Petržalčania sa môžu pripraviť na zapchaté cesty z dôvodu uzavretia obchvatu, najmä na Dolnozemskej a Einsteinovej ulici. Sygic preto odporúča netradičný variant, a to zvoliť cestu cez Most Lafranconi. Hoci dlhšia cesta sa môže zdať nelogická, ušetriť ňou môžu vodiči až niekoľko desiatok minút. Sygic odporúča zvoliť Bratskú ulicu a pokračovať na výjazd D2 až ku ZOO, kde sa vodiči cez Mlynskú dolinu napoja na Nábrežie armádneho generála Ľ. Svobodu.

Najhoršie na tom budú v piatok ráno vodiči z oblasti Senca a Pezinku, ktorým v danej situácii pomôže iba veľmi skoré vstávanie. K šálke rannej kávy nech si pribalia aj pohár trpezlivosti, hoci tí odvážnejší môžu skúsiť cestu cez Viničné, Slovenský Grob a Čiernu Vodu s pokračovaním cez Rybničnú alebo Rendez.

Vodiči z Podunajských Biskupíc, Dunajskej Lužnej či Vrakune môžu skúsiť šťastie cez Slovnaftskú, Gagarinovu a Hradskú, no aj pri ceste z týchto končín odporúča Sygic vyzbrojiť sa trpezlivosťou.

„Hoci dnes vieme povedať, akú trasu by sme volili z pohľadu efektivity, aj obyčajná malá zrážka áut vie vsituácii, aká nás čaká vpiatok, zablokovať cestu na niekoľko hodín. Preto odporúčame ešte pred samotnou cestou pozrieť si dopravnú situáciu,“ hovorí Marian Holler, Head of Consumer Navi Product Developement Unit.

Sygic dal svojim zamestnancom možnosť pracovať z domu, nakoľko predpokladá vyťaženosť aplikácie počas tohto dňa. Ráta so stopercentným výkonom tímu, aby vodiči zvládli piatkové cesty čo najlepšie. „Do aplikácie sme zaniesli všetky plánované uzávierky ciest, aby aplikácia prepočítavala cestu v reálnom čase. Posilnili sme tím zaoberajúci sa dopravnou situáciou, aby používateľom našla naša navigáciu vždy tú najefektívnejšiu trasu z pohľadu časovej úspory,“ hovorí Miroslav Majtáz, Product Manager v spoločnosti Sygic. Používateľom aplikácie Sygic GPS Navigation odporúča spoločnosť byť online, aby sa im dopravné informácie v aplikácii aktualizovali v reálnom čase, a tak im mohla nájsť najvhodnejšiu trasu.

Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma

16.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+