MojAndroid

Navigácia v automobile pomáha šoférom nájsť tu správnu destináciu v neznámej krajine alebo meste. Avšak pokiaľ nemáte svoje mobilné zariadenie alebo tradičnú navigáciu pripevnenú takým spôsobom, aby ste videli displej a zároveň mohli sledovať aj cestu, nie je to práve bezpečné a pohodlné. Populárna slovenská navigácia Sygic však v najnovšej aktualizácii prináša riešenie tohto problému bez akéhokoľvek dodatočného hardvéru – tzv. HEAD-UP DISPAY / HUD. Stačí ak položíte svoj smartfón pod vaše čelné sklo a kontrastné používateľské prostredie sa na ňom bude odrážať.

sygic-hud

Ako vidíte z obrázka, prostredie pre HUD zobrazuje len potrebné informácie o rýchlosti a rýchlostných obmedzeniach, smer odbočenia a vzdialenosť do najbližšej zmeny trasy. Táto možnosť však funguje len v slabších svetelných podmienkach, teda vo večerných hodinách. Výhodou je, že pre využitie nie je nutné dokupovať dodatočné zariadenie, ako to napríklad v prípade riešenia od Garminu. HUD využíva len displej mobilného zariadenia, no funkcia je spoplatnená sumou 4,49 € a je ju možné zakúpiť priamo z aplikácie v ponuke Môj Sygic.

Sygic GPS navigacia HUD premietanie na celne sklo Sygic GPS navigacia HUD premietanie na celne sklo 3 Sygic GPS navigacia HUD premietanie na celne sklo

Aplikácia Sygic GPS Navigation zaznamenáva podľa posledných informácií úspech nie len na domácej pôde, ale aj v zahraničí. Stala sa najrýchlejšie rastúcou aplikáciou v obchode s aplikáciami Google Play v USA v kategórii Cestovanie. Spoločnosť Sygic tak predbehla najväčších hráčov na trhu, ako sú spoločnosti TomTom či Garmin.

Zdroj: Venturebeat

28.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+