MojAndroid

Slovenská spoločnosť Sygic pridala do svojej navigačnej aplikácie Sygic GPS Navigation podporu technológie MirrorLink pre používateľov zariadení s operačným systémom Android. Umožní im prepojiť ich smartfóny alebo tablety s operačným systémom Android priamo s displejom palubného počítača automobilu. Bohužiaľ, priame prepojenie s Android Auto stále nie je možné. Spoločnosť na to reaguje vo svojej tlačovej správe.

Google odmieta v Android Auto podporu navigácii tretích strán

Sygic ako aj ostatné spoločnosti, ktoré sa snažia získať podpr

Chceme, aby bola naša navigačná aplikácia dostupná všetkým, aj používateľom operačného systému Android. Bohužiaľ, platforma Android Auto, ktorá podporuje prepojenie väčšiny súčasných značiek vozidiel a smartfónov, ešte stále umožňuje len používanie navigačných aplikácií spoločnosti Google. 

Minulý rok si spoločnosť Apple uvedomila, že otvorenie ich platformy CarPlay pre navigačné aplikácie tretích strán nepoškodí ich obchodné záujmy, ale naopak, že prinesie novú energiu a množstvo inovácií a zákazníci využívajúci platformu Apple CarPlay z toho môžu ťažiť. 

Martin Strigáč, výkonný riaditeľ spoločnosti Sygic

Sygic je priekopníkom v prepájaní smartfónov s vozidlami

Spoločnosť Sygic má bohaté skúsenosti v oblasti prepájania vozidiel-už od roku 2014. Bola jednou z prvých spoločností, ktoré používateľom umožnili zobrazovať navigáciu priamo na displeji palubného počítača vozidla.

Odvtedy spoločnosť Sygic podporuje takmer všetky štandardy na prepojenie vozidiel vrátane CarPlay, MirrorLink, Smart Device Link (SDL) a Bosch mySPIN.

Pokiaľ spoločnosť Google neprestane blokovať trh zneužívaním svojho monopolného postavenia a neotvorí platformu Android Auto, ktorá je jednou z najobľúbenejších funkcií operačného systému Android, tak nedokážeme umožniť všetkým vodičom používať displej palubného počítača ich vozidla na zobrazovanie navigačných pokynov.

Martin Strigáč, výkonný riaditeľ spoločnosti Sygic

Najnovšiu verziu navigácie Sygic GPS Navigation s podporou funkcie MirrorLink si môžete stiahnuť z obchodu Google Play.

Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma
6.9.2019
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Jozef Smiska

  Treba ešte doplniť, že na zrkadlenie navigácie treba mať zakúpenú licenciu za 70€. A pritom Waze aj Google mapy sú zadarmo.

  • mirec

   Treba ešte doplniť , že ty máš na mysli Sygic Car Navigation. Sygic má viac aplikácií. V najnovšej aplikácii Sygic GPS Navigation je možnosť spomínaná v článku. Na 10 dní to máš zadarmo a ak chceš zaplatíš 39,99 a môžeš používať mirrorlink. Neviem prečo to nerozpísali v článku.

   • Jozef Smiska

    Sygic vie ako na zákazníka. Kopec druhov aplikácií, každá platená a licencia sa nedá prenášať. Keď mám klasický Sygic GPS, Car Navigation si musím kúpiť. Ak chcem zrkadliť, zaplatím 40€. Ak chcem HUD, zaplatím. Ak chcem tie nové featury pre off-road, zaplatím. Iné firmy pridávajú funkcie zadarmo.
    Ak by v Android Auto fungovali HERE mapy, dodnes ich používam, odkedy to boli ešte Nokia HERE maps. Aktualizácie rýchle, super dizajn, auto aj pešia navigácia.

    • mirec

     Ja ešte občas použijem aj HERE, vždy to bola dobrá aplikácia. Ono je to asi v tých slovákoch zakorenené. Slovenský ESET má tiež divnú politiku. Keď som mal licenciu Eset zakúpenú v UK, 2 PC 2 roky, vyšla ma licencia v prepočte lacnejšie ako na SK a v UK sa dá kúpiť na 3 roky, takže to vyjde ešte lacnejšie. Veď slovák si to zaplatí. Treba len počkať na Sygic akcie a spraviť si radosť na vianoce.

 • Patrik Farula

  ešte by ma zaujmal dôvod, prečo používať Sygic…lebo mne príde WAZE TOP aj s Android auto a to mám vo svojom aute navigáciu výrobcu :) ps.dúfam že to nebude kvôli dátam, ktorých mám v mobile dosť (12 GB)…

 • Tibor Černák

  Boli casy ked som Sygic pouzival a odporucal, ale s lacnymi datami a EU roamingom uz asi nie je dovod preco pouzivat platenu offline navigaciu. Waze je sice dost otravny s reklamami (aspon v krajine kde ho teraz pouzivam) ale je presny, stale aktualny a dovedie v ramci moznosti co najrychlejsie do ciela.

 • Oles BOBYNETS

  SYGIC CAR NAVIGATION s Honda CRV 2016 nefunguje… opakovane som na to upozorňoval aj sygic, aj kontaktoval Hondu… a stále nič.. beriem to ako zbytočne vyhodené peniaze.. a mam kúpené “premium svet”.. skúšanie bolo na huawei p20 pro, a iPhone 8

 • JerrySK

  Zabudli ste dopísať podstatnú vec! Na používanie tejto vymoženosti si nachystajte 39,90 eura!!! Skúšobné obdobie máte na 10 dní, to je teraz pár dní ako novinka.

 • Matej

  Ešte keby ten mirrorlink mal poriadnu podporu výrobcov! Súčasný stav je úplne naprd a je to od sygicu úplne zbytočný krok. Treba viac tlačiť na Google aby povolil android auto aj pre ostatných nie len pre svoje aplikácie

+