MojAndroid

Slovenská spoločnosť Sygic pridala do svojej navigačnej aplikácie Sygic GPS Navigation podporu technológie MirrorLink pre používateľov zariadení s operačným systémom Android. Umožní im prepojiť ich smartfóny alebo tablety s operačným systémom Android priamo s displejom palubného počítača automobilu. Bohužiaľ, priame prepojenie s Android Auto stále nie je možné. Spoločnosť na to reaguje vo svojej tlačovej správe.

Google odmieta v Android Auto podporu navigácii tretích strán

Sygic ako aj ostatné spoločnosti, ktoré sa snažia získať podpr

Chceme, aby bola naša navigačná aplikácia dostupná všetkým, aj používateľom operačného systému Android. Bohužiaľ, platforma Android Auto, ktorá podporuje prepojenie väčšiny súčasných značiek vozidiel a smartfónov, ešte stále umožňuje len používanie navigačných aplikácií spoločnosti Google. 

Minulý rok si spoločnosť Apple uvedomila, že otvorenie ich platformy CarPlay pre navigačné aplikácie tretích strán nepoškodí ich obchodné záujmy, ale naopak, že prinesie novú energiu a množstvo inovácií a zákazníci využívajúci platformu Apple CarPlay z toho môžu ťažiť. 

Martin Strigáč, výkonný riaditeľ spoločnosti Sygic

Sygic je priekopníkom v prepájaní smartfónov s vozidlami

Spoločnosť Sygic má bohaté skúsenosti v oblasti prepájania vozidiel-už od roku 2014. Bola jednou z prvých spoločností, ktoré používateľom umožnili zobrazovať navigáciu priamo na displeji palubného počítača vozidla.

Odvtedy spoločnosť Sygic podporuje takmer všetky štandardy na prepojenie vozidiel vrátane CarPlay, MirrorLink, Smart Device Link (SDL) a Bosch mySPIN.

Pokiaľ spoločnosť Google neprestane blokovať trh zneužívaním svojho monopolného postavenia a neotvorí platformu Android Auto, ktorá je jednou z najobľúbenejších funkcií operačného systému Android, tak nedokážeme umožniť všetkým vodičom používať displej palubného počítača ich vozidla na zobrazovanie navigačných pokynov.

Martin Strigáč, výkonný riaditeľ spoločnosti Sygic

Najnovšiu verziu navigácie Sygic GPS Navigation s podporou funkcie MirrorLink si môžete stiahnuť z obchodu Google Play.

Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma
6.9.2019
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+