MojAndroid

Sygic netreba azda nikomu zo Slovenska a Česka dopodrobna predstavovať. Táto úspešná spoločnosť, ktorej služby využívajú milióny ľudí po celom svete, totiž pochádza priamo z našej malebnej domoviny a robí jej vo svete skvelé meno.

Niet sa čomu čudovať, keďže v celosvetovom meradle stojí Sygic hneď za niekoľkými nesmierne obľúbenými navigačnými aplikáciami. Medzi používateľmi je azda najobľúbenejšou z nich navigácia s názvom Sygic Car Navigation. Tá je pravidelne aktualizovaná a obohacovaná o nové funkcie. Najnovšia aktualizácia tejto appky pritom dokáže vodičom vozidiel značky Ford v značnej miere zjednodušiť život.

Sygic Car Navigation je totiž po novom optimalizovaná tak, aby dokázala spolupracovať so systémom SYNC 3®. Ak vám teda nevyhovuje vstavaná navigácia od Fordu, odteraz si môžete na palubovej obrazovke vášho automobilu jednoducho spustiť práve navigáciu Sygic Car Navigation.

Tá sa totiž dokáže streamovať z vášho smartfónu na túto zabudovanú obrazovku, čím vám výrazne zjednoduší vašu cestu autom. Zobrazovanie navigácie na palubnej obrazovke je navyše niekoľkonásobne bezpečnejšie ako jej zobrazovanie v smartfóne. Takéto obrazovky sú totiž väčšie a nachádzajú sa väčšinou v zornom uhle vodiča. Pri sledovaní najbližších záchytných bodov tak neodtrhnete zrak z premávky na tak dlho, ako keď sa pozeráte na obrazovku telefónu.

Aktuálne dopravné informácie

Aby toho nebolo málo, Sygic Car Navigation je tiež špecifická v tom, že vás dokáže v reálnom čase informovať o aktuálnom stave dopravy. Ak sa pred vami objavia nejaké dopravné obmedzenia alebo napríklad radary, samotná navigácia vás na to vopred upozorní. V navigácii Sygic Car Navigation okrem iného nájdete aj informácie o aktuálnych cenách pohonných hmôt na konkrétnych čerpacích staniciach a dokonca sa v nej dopátrate aj k informáciám o obsadenosti parkovacích miest vo vašom blízkom okolí.

Navyše, SYNC 3® v prepojení so Sygicom podporuje aj hlasové povely. Túto aplikáciu však naďalej môžete ovládať aj klasicky cez tlačidlá na volante alebo cez dotykovú obrazovku vášho auta. Okrem zjednodušenia navigácie prináša táto novinka ďalšiu zaujímavú výhodu. Pri takomto streamovaní je totiž potrebné mať smartfón prepojený s automobilom cez USB kábel.

Popri jazde si tak zároveň svoj smartfón nabijete. Proces spárovania navigácie Sygic Car Navigation s automobilmi značky Ford je jednoduchý, pričom si ho môžete prezrieť na videu uvedenom vyššie. Majte však na pamäti, že pre správne fungovanie tohto prepojenia s Android telefónmi, musí byť systém SYNC 3® vo vašom aute aktualizovaný aspoň na verziu 3.0.

Nielen Ford, ale i Škoda či Volkswagen

Ford však nie je ani zďaleka jediným výrobcom automobilov, ktorý prepojenie s appkou Sygic Car Navigation podporuje. Táto obľúbená služba totiž funguje v autách od mnohých ďalších svetových výrobcov. Spustiť si ju tak môžu aj majitelia áut značky Škoda, Volkswagen, Peugeot a mnohých ďalších.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Sygic.

20.6.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+