MojAndroid

Máte doma tablet, ktorý okrem vás využívajú aj ďalší členovia rodiny alebo iné osoby? Ak áno, určite ste sa už zamýšľali nad tým ako ochrániť svoje súkromie a zároveň neobmedzovať druhých používateľov. SwitchMe ponúka jednoduché riešenie v podobe prepínania používateľských profilov presne ako na počítači s Windowsom. Vďaka tejto aplikácii môžete pre všetkých používateľov jednoducho vytvoriť vlastné kontá, ktoré budú jeden od druhého nezávislé. To znamená, že každý bude pracovať na svojej ploche, so svojimi nainštalovanými aplikáciami a nastaveniami.

Aplikácia ponúka prehľadné prostredie pre vytváranie a modifikovanie používateľských profilov. Vo free verzii môžete vytvoriť maximálne dva účty a to bez možnosti ich zaheslovania. Ak sa rozhodnete zakúpiť plnú verziu SwitchMe za 1,5€, získate schopnosť vytvoriť neobmedzené množstvo profilov (samozrejme obmedzené dostupnou pamäťou zariadenia) vrátane ich zabezpečenie pomocou hesla. Aplikácia ponúka tiež funkcie ako rýchle prepnutie profilov (nie je nutné zadávať PIN), notifikáciu v paneli alebo vymazanie všetkých profilov okrem aktívneho. Nie, nemusíte sa báť, že by váš profil nedbalosťou niektorého z používateľov zmizol. Na vymazanie kont musíte mať totiž pridelené administrátorské práva.

Na záver ešte dodáme, že k funkčnosti musí byť váš Android smartfón alebo tablet rootnutý. Autor aplikácie tiež odporúča pred použitím aplikácie spraviť tzv. Nandroid zálohu. My sme počas nášho testovania nenarazili na žiadny problém a SwitchMe fungoval presne tak ako sme od neho očakávali.

SwitchMe for Root Users
Fahrbot Mobile
Verzia 1.0.10 (3. 2. 2012)
Veľkosť 396 kB
2.1+

Zadarmo

SwitchMe Key
Fahrbot Mobile
Verzia 1.1 (26. 1. 2012)
Veľkosť 103 kB
2.1+

1,51 €

10.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+